Alfred 5.0 już dostępny

O programie Alfred pisałem już na stronach swojego bloga. Alfred łączy wiele różnych przydatnych funkcji do sterowania komputerem, uruchamiania aplikacji, wyszukiwania plików, korzystania ze schowka i stosowania przepływów pracy. W ostatnim czasie zespół programistów Running with Crayons wydał wersję 5.0 Alfreda.

Alfred 5.0 – aktualizacja przynosi parę zmian

Alfred jest teraz dostępny w wersji 5.0 po tym, jak aplikacja była dostępna w fazie beta w tej wersji przez kilka tygodni. Prawdopodobnie największą innowacją w wersji 5.0 jest zupełnie nowy edytor przepływu pracy, który został “napisany od zera, aby był jeszcze potężniejszy, wydajniejszy, przyjazny dla użytkownika i dostępny. Dodaliśmy skróty klawiaturowe, nowe interakcje z myszką, konfigurowalną i przeszukiwalną paletę oraz dostępność VoiceOver dla treści przepływu pracy i edycji.”

Przepływy pracy można teraz tworzyć za pomocą skrótów klawiaturowych, w tym wyszukiwania i wstawiania obiektów przepływu pracy na pulpit. Ponadto dodano nowy paradygmat kliknięcia, dzięki któremu można kilkakrotnie szybko łączyć obiekty przepływu pracy.

Nowością jest również automatyzacja zadań: jest ona realizowana poprzez stale powiększający się zbiór konfigurowalnych akcji, które można dodawać jako elementy składowe do własnych przepływów pracy bez martwienia się o kod, który za nim stoi. Według zespołu deweloperskiego zbiór zadań automatyzacji skierowany jest zarówno do osób niebędących programistami, jak i zaawansowanych twórców workflow. „Opracowujemy, utrzymujemy i ulepszamy repozytorium podstawowych działań, po prostu dodajesz je do swojego przepływu pracy.”

Nowością jest również opcja Alfreda, aby móc uruchamiać skróty macOS w ramach własnych przepływów pracy. Do tego potrzebny jest co najmniej macOS 12. Wprowadzono również dalszą dostępność i przetwarzanie przepływu pracy oparte na klawiaturze, a także ulepszono wyszukiwanie ogólne. Alfred 5.0 jest teraz dostępny do pobrania na stronie Alfredapp i wymaga co najmniej systemu macOS 10.14 lub nowszego oraz 64-bitowej architektury z chipami Intel lub Apple Silicon do instalacji.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: