Safari będzie obsługiwać format AVIF

Wraz z nadchodzącymi aktualizacjami iOS 16 i macOS 13 Ventura, Safari również otrzyma dużą aktualizację. Safari zapewni między innymi wsparcie dla powiadomień web push, haseł, grup kart współdzielonych i nie tylko. Jak potwierdza Apple, obsługiwane będą również zdjęcia AVIF z systemów macOS 13 Ventura i iOS 16.

Safari z aktualizacją dla iOS 16 i macOS 13

Jen Simmons potwierdziła na Twitterze, że jego firma wdraża wsparcie dla zdjęć AVIF wraz z nadchodzącą aktualizacją do macOS Ventura i iOS 16.

Co to jest AVIF? Przede wszystkim AV1 Image File Format (AVIF) to format graficzny oparty na metodzie kompresji wideo AOMedia Video 1 (AV1). W przeciwieństwie do formatu JPG, AVIF powinien zapewnić, że dane są przesyłane bez znaczącej utraty jakości. Ponadto oferuje inne zalety w porównaniu z JPG, takie jak obsługa głębi kolorów do 12 bitów i HDR. AVIF obsługuje również animacje i może zastąpić przestarzały format GIF. Google, Amazon, Netflix i Microsoft już wspierają AVIF, a Apple wkrótce również będzie wspierał ten format.

Dzięki najnowszej wersji beta dla iOS 16 (iPadOS 16) i macOS 13 Ventura możesz już pobrać i otworzyć obraz AVIF. Dzięki najnowszej wersji Safari Technology Preview, która jest teraz dostępna dla programistów, obrazy AVIF działają również w sieci.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: