Unite 4 zamienia strony internetowe na aplikacje desktopowe

Przestań używać zwykłej przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do usług online na komputerze Mac. Używaj Unite 4 do wyświetlania aplikacji internetowych tak, jakby były pełnoprawnymi aplikacjami macOS.

Z biegiem lat usługi online stopniowo przechodziły od korzystania z kompletnych aplikacji na urządzenia do wersji internetowych. Oznacza to, że programiści mogą oferować tę samą aplikację na wielu platformach, ponieważ są one dostępne przez przeglądarkę, oszczędzając im konieczności utrzymywania dziesiątek aplikacji specyficznych dla platformy.

Korzystanie z aplikacji internetowych daje użytkownikom elastyczność, ale też wprowadza różne problemy. Na początek dostęp do nich za pośrednictwem przeglądarki internetowej, takiej jak Chrome, może być drenażem zasobów, które można lepiej wykorzystać gdzie indziej. Odchodząc od przeglądarki, wiele takich usług oferuje również swoim użytkownikom aplikację komputerową. Ponieważ jednak często mogą korzystać z aplikacji Electron lub Catalyst, niekoniecznie muszą działać tak optymalnie, jak to tylko możliwe.

Włącz Unite 4

Inną drogą do rozwiązania problemu jest Unite 4, aplikacja zaprojektowana do konwersji dowolnej strony internetowej w aplikację komputerową dla macOS.

Wykorzystując lekką przeglądarkę opartą na WebKit jako backend, Unite 4 może przekształcić stronę internetową w oddzielną aplikację na pulpicie. Jest również łatwy w użyciu, ponieważ podajesz mu adres URL i nadajesz mu nazwę, a stworzy aplikację dla Ciebie. Aplikacja wygeneruje również ikonę dla nowej aplikacji, która będzie pasować do innych na komputerze Mac. Ikony są nawet stylizowane tak, aby pasowały do używanego wariantu macOS, w tym Cataliny i Big Sur.

Każda aplikacja używa osobnej instancji przeglądarki zaplecza Unite 4, dzięki czemu są odizolowane od siebie. Dostępna jest rozbudowana personalizacja aplikacji Unite 4. Mogą być uruchamiane jako kompaktowe aplikacje, a mianowicie mobilne wersje witryn, a nie wersje desktopowe, jeśli jest to wymagane. Możesz również wybrać, czy widzisz okno lub ikonę na pasku okna i czy chcesz pokazać lub ukryć pasek tytułu okna i przyciski sterujące. Możesz nawet zmienić podstawowe kolory paska tytułu aplikacji i okna, jeśli automatycznie wykryte kolory nie przypadną Ci do gustu.

Powstałe aplikacje mogą być uruchamiane w różnych trybach, ustawiane jako aplikacje na pasku stanu i obsługiwać tryb ciemny systemu macOS, jeśli jest włączone. Istnieje wsparcie dla powiadomień HTML5 i pęku kluczy, aby zaoszczędzić czas podczas uzyskiwania dostępu do aplikacji z uwierzytelnianiem. Zaawansowani użytkownicy będą mogli również skorzystać z innych ulepszeń w Unite 4, takich jak obsługa logowania Htaccess, podstawowa uwierzytelnianie, a nawet dostęp do konsoli programisty.

Użytkownicy Unite 4 szybko znajdą wiele różnych zastosowań tego narzędzia w ciągu kilku minut od instalacji. Można na przykład skonfigurować Discord i Slack w aplikacji Unite 4, potencjalnie działającej szybciej niż standardowe samodzielne wersje. Wszystko to odbywa się bez zwykłego obciążenia pełnej przeglądarki. Jeśli pracujesz w mediach społecznościowych, możesz łatwo skonfigurować wiele oddzielnych aplikacji dla Facebooka, Twittera i innych, aby izolacja i przełączanie się między kontami były znacznie łatwiejsze w zarządzaniu.

Gdzie kupić Unite 4

Czytelnicy AppleInsider mogą uzyskać 20% zniżki na zwykłą cenę 24,99 USD na następny tydzień przy zakupie Unite 4 za pośrednictwem oficjalnego sklepu.

Pojedyncza licencja kosztuje zwykle 24,99 USD, ale jest zdyskontowana do 19,99 USD, podczas gdy licencja na dwa Maki kosztuje 27,99 USD.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: