Twitter z nową funkcją “Unmention”

Twitter wprowadza dziś nową funkcję o nazwie „Unmention”, która pozwala mieć większą kontrolę nad wzmiankami. Jak sama nazwa wskazuje, ta funkcja pozwala dosłownie wykluczyć się z narracji, umożliwiając pozostawienie rozmowy na Twitterze raz na zawsze. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to działa.

”Unmention” na Twitterze: jak to działa?

Nowa funkcja Unmentioning została ogłoszona przez Twittera w poniedziałek. Funkcja została zaprojektowana tak, abyś „przejął kontrolę nad swoimi wzmiankami i zostawił rozmowę”, w której nie chcesz już być „włączony”. Funkcja ta jest obsługiwana na wszystkich platformach i urządzeniach, w tym na Twitterze dla iOS.

Aby usunąć się z rozmowy, stuknij menu z trzema kropkami na danym tweecie. Stamtąd zobaczysz nową opcję „wyjdź z tej rozmowy”. Po dotknięciu tej opcji Twitter wyjaśnia, że opuszczenie rozmowy spowoduje następujące czynności:

  • Odznaczaj swoją nazwę użytkownika: Twoja nazwa użytkownika pozostaje, ale zostanie odznaczona od oryginalnego tweeta i wszystkich odpowiedzi.
  • Zatrzymaj przyszłe wzmianki: Ludzie nie mogą wspominać o tobie ponownie w tej rozmowie.
  • Powiadomienia o zatrzymaniu: Nie będziesz otrzymywać kolejnych powiadomień, ale nadal możesz zobaczyć konwersację.

Po potwierdzeniu, że chcesz opuścić rozmowę, Twoja nazwa użytkownika zostanie odznaczona ze wszystkich tweetów w tej rozmowie. Oznacza to, że inni użytkownicy nie są w stanie dotknąć i wyświetlić Twojego profilu, a wszelkie odpowiedzi nie będą zawierać Twojego tagu.

Jest to jedna z najnowszych funkcji, które Twitter wprowadził, aby pomóc ograniczyć nadużycia na platformie. Firma twierdzi, że celem tej funkcji jest pomoc użytkownikom w odsunięciu się od niechcianej uwagi. Firma kontynuuje również testowanie nowej funkcji „Tryb bezpieczeństwa”, która automatycznie blokuje pojawianie się trolli we wzmiankach.

Tak jak pisałem wcześniej, nowa funkcja Twittera jest już dostępna dla wszystkich użytkowników na wszystkich platformach, w tym Twitter dla iOS, Mac i Internetu.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: