Public beta iOS 16, iPadOS 16 i macOS 13 już dostępne

Na początku czerwca Apple przedstawiło pierwsze spojrzenie na iOS 16 i iPadOS 16 oraz macOS 13 w ramach przemówienia WWDC. W tym samym czasie deweloperzy opublikowali pierwszą betę dla zarejestrowanych deweloperów w Cupertino. Apple dało jasno do zrozumienia, że producent zapewni również pierwszą publiczną wersję beta dla uczestników programu Apple Beta od lipca. Teraz nadszedł czas i publiczna beta iOS 16 i iPadOS 16 oraz macOS 13 już jest.

Publiczne bety już są

Dzisiaj Apple wydało pierwszą publiczną wersję beta na iOS 16 i iPadOS 16. Daje to nie tylko zarejestrowanym programistom możliwość poradzenia sobie z nadchodzącą dużą aktualizacją iPhone’a i iPada, ale uczestnicy programu Apple Beta są również zaproszeni do przetestowania iOS 16 i iPadOS 16.

Apple ogłosiło największą aktualizację ekranu blokady do WWDC z podglądem do iOS 16 i wprowadziło nowe funkcje udostępniania, komunikacji i inteligencji na urządzeniu, które razem zmieniają sposób, w jaki użytkownicy korzystają z iPhone’a. iOS 16 jest wyposażony w udostępnioną bibliotekę zdjęć iCloud, aby bezproblemowo udostępniać kolekcję zdjęć rodzinie, aktualizacje wiadomości i poczty, z którymi użytkownicy mogą łatwo pozostać w kontakcie, a także potężne ulepszenia tekstu na żywo.

iPadOS 16 to kompleksowa aktualizacja systemu operacyjnego iPad, która sprawia, że korzystanie z iPada jest jeszcze bardziej wszechstronne. Wykorzystując moc układu M1, Stage Manager umożliwia nową wielozadaniowość z nakładającymi się oknami i pełną obsługą zewnętrznych wyświetlaczy. Ponadto na właścicieli iPadów czeka wiele innych innowacji.

Dzięki macOS Ventura Apple chce przenieść doświadczenie Maca na zupełnie nowy poziom. Stage Manager daje użytkownikom komputerów Mac zupełnie nowy sposób skupienia się na bieżącym zadaniu i płynnego przełączania się między aplikacjami i oknami. Przekazanie aparatu wykorzystuje iPhone’a jako kamerę internetową na komputerze Mac do robienia rzeczy, które wcześniej nie były możliwe. Dzięki Handoff w FaceTime użytkownicy mogą rozpocząć rozmowę FaceTime na swoim iPhonie i kontynuować ją na komputerze Mac bez przerwy. Poczta i wiadomości otrzymują wspaniałe nowe funkcje, które sprawiają, że aplikacje są lepsze niż kiedykolwiek. Safari zwiastuje przyszłość bez haseł dzięki Passkey. Ponadto pojawiło się wiele innych nowych funkcji.

Warto poznać te nowe systemy przed ich oficjalną premierą, tym bardziej, że są niezwykle stabilne jak na wersje beta.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: