Steve Jobs otrzymał Medal Wolności

Tak zwany “Prezydencki Medal Wolności” przyznawany jest corocznie przez prezydenta USA ważnym osobistościom. Jest uważany za najwyższe cywilne odznaczenie w Stanach, które, zgodnie z oświadczeniem prasowym obecnego rządu Joe Bidena, “jest przyznawane osobom, które wniosły wzorowy wkład w dobrobyt, wartości lub bezpieczeństwo Stanów Zjednoczonych, pokój na świecie lub inne znaczące wysiłki społeczne, publiczne lub prywatne”.

Steve Jobs pośmiertnie uhonorowany przez prezydenta USA

Wśród 16 osób nagrodzonych w tym roku jest były prezes Apple Steve Jobs, który pośmiertnie został odznaczony Prezydenckim Medalem Wolności. Oświadczenie prezydenta USA Bidena stwierdza:

Steve Jobs (ur. 2011) był współzałożycielem, dyrektorem zarządzającym i prezesem Apple, Inc., a także dyrektorem generalnym Pixar i odgrywał wiodącą rolę w Walt Disney Company. Jego wizje, wyobraźnia i kreatywność doprowadziły do wynalazków, które zmieniły się i nadal zmieniają sposób komunikowania się świata, a także przemysłu komputerowego, muzycznego, filmowego i mobilnego.”

Obecny dyrektor generalny Apple, Tim Cook, również wykorzystał to wydarzenie jako okazję do uhonorowania Steve’a Jobsa po raz kolejny. We wtorek podziękował za pośrednictwem swojego osobistego konta na Twitterze.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply