Musk nie chce już Twittera

Elon Musk nie chce już kupować Twittera. Miliarder całkowicie wstrzymał przejęcie. Jednak na stronach Twittera nie są zadowoleni z tego kroku i nadal starają się egzekwować umowę na uzgodnionych warunkach.

Twitter i Musk w sądzie?

W kwietniu tego roku szef Tesli Elon Musk złożył ofertę przejęcia Twittera. Musk zaoferował 54,220 dolarów za akcję, a Twitter przyjął ofertę wkrótce potem. Od tego czasu transakcja została zawieszona z powodu sporu o liczbę fałszywych kont i botów.

Musk już wstrzymał przejęcie Twittera „tymczasowo” w maju, ponieważ nie wierzył twierdzeniu Twittera, że fałszywe konta i boty stanowią mniej niż pięć procent użytkowników. Musk powiedział wtedy, że nadal jest zainteresowany przejęciem, ale powiedział również, że chce bardziej szczegółowo przyjrzeć się statystykom użytkowników.

Teraz Musk po raz kolejny zwrócił się do Twittera i ogłosił, że Twitter nie wywiązał się ze swoich zobowiązań umownych i że nie otrzymał odpowiednich informacji biznesowych, o które prosił. Musk poinformował Komisję Giełdową m.in. o następujących kwestiach:

Twitter znacząco narusza kilka postanowień umowy i najwyraźniej złożył fałszywe i wprowadzające w błąd zapewnienia, na których Musk polegał przy zawieraniu umowy o fuzji.

Członek zarządu Twittera Bret Taylor dał jasno do zrozumienia, że Twitter nadal chce zawrzeć umowę z Muskiem na uzgodnionych warunkach. Między innymi usługa krótkich wiadomości planuje działania prawne w celu wyegzekwowania umowy.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: