Seashore teraz z obsługą Apple Silicon

Seashore jest to edytor zdjęć Open Source i stanowi dobrą alternatywę dla drogich pakietów do edycji obrazów. Seashore jest dostępny w App Store i wymaga nieco poniżej 10 MB i macOS 10.9.0 lub nowszego, aby zainstalować go na urządzeniu.

Co oferuje Seashore?

Seashore to aplikacja open source opisana przez zespół programistów jako ”łatwy w użyciu, ale potężny edytor obrazów”. Aplikacja obsługuje warstwy i oferuje kilka podstawowych narzędzi do edycji obrazu. “Wyobraź sobie GIMP / Photoshop ‘light’ – z większością funkcji, których nieprofesjonaliści potrzebują do tworzenia świetnych obrazów” – mówią osoby zaangażowane w projekt Seashore.

Seashore został wydany w wersji 3.0, a wkrótce potem także 3.0.2, a tym samym po raz pierwszy program oferuje pełną natywną obsługę procesorów Apple Silicon. Ponadto istnieją inne drobne ulepszenia, jak np:

  • Większe wykorzystanie podstawowej grafiki w celu poprawy wydajności,
  • Lepszy interfejs użytkownika do pracy z efektami,
  • Zwiększona stabilność: Pełna rewizja w wielu obszarach;
  • Wyświetla obraz podczas skalowania i obracania za pomocą narzędzia Położenie;
  • Łatwiejsze w użyciu narzędzie tekstowe;
  • Łatwiejsze wykorzystanie efektów;

Ze względu na status open source aplikacji, cały kod Seashore można przeglądać na GitHub (https://github.com/robaho/seashore). SourceForge (https://sourceforge.net/projects/seashore/) ma również więcej informacji na temat tej małej, ale dobrej aplikacji na Mac’a. W App Store pobieranie jest bezpłatne i zawiera mały baner w oknie edycji podczas użytkowania. Jeśli przeszkadza Ci to i chcesz usunąć go na stałe, możesz wesprzeć zespół programistów za 5,99 euro poprzez zakup w aplikacji.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply