iPhone 14 Pro: Always-On-Display a widżety ekranu blokady z iOS 16

Według plotek, iPhone 14 Pro otrzyma zawsze włączony wyświetlacz, który pozwala użytkownikom zobaczyć informacje na pierwszy rzut oka bez konieczności budzenia ekranu przez dotknięcie go. Ekran może wyświetlać ważne informacje w tym stanie. Jakby stworzone dla tego trybu są nowe widżety ekranu blokady iOS 16. Według Marka Gurmana z Bloomberga, jest to dokładnie to, co tryb powinien obsługiwać.

Always-On-Display a widżety ekranu blokady

W najnowszym wydaniu swojego biuletynu Power On Mark Gurman wyjaśnia, czego możemy się spodziewać po nowym iPhone 14 Pro i zawsze włączonym wyświetlaczu w połączeniu z nowymi widżetami ekranu blokady.

“Podobnie jak Apple Watch, iPhone 14 Pro będzie mógł wyświetlać widżety pogody, kalendarza, zapasów, aktywności i innych danych, utrzymując ekran przy niskiej jasności i liczbie klatek na sekundę” – pisze Gurman. “Pojawi się ustawienie, które – podobnie jak Apple Watch – zapobiega wyświetlaniu poufnych danych na ekranie blokady, aby nie było widoczne przez osoby trzecie”.

Always-On-Display prawdopodobnie będzie również w stanie pokazać godzinę, datę i przegląd nieprzeczytanych powiadomień. Zgodnie z Apple Watch, który ma zawsze włączony tryb wyświetlania od serii 5, jest prawdopodobne, że Apple da użytkownikom możliwość włączenia lub wyłączenia zawsze włączonego wyświetlacza w modelach iPhone 14 Pro za pośrednictwem aplikacji Ustawienia.

Jak wyjaśnia Gurman, tryb always-on iPhone’a 14 Pro został zaprojektowany w celu oszczędzania baterii dzięki połączeniu niższej jasności i niskiej częstotliwości odświeżania. Funkcja ProMotion wprowadzona w modelach iPhone 13 Pro umożliwia zmniejszenie częstotliwości odświeżania wyświetlacza do 10 Hz w trybie bezczynności. Analityk Ross Young spodziewa się, że modele iPhone’a 14 Pro prawdopodobnie będą w stanie obniżyć częstotliwość odświeżania do 1 Hz, tak jak w przypadku Apple Watch, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie energii.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply