Jak zapisać rozmowy iMessage jako plik PDF

Istnieje kilka powodów, dla których ktoś może chcieć wersji PDF historii iMessage, ale tworzenie jej samodzielnie nie jest całkowicie proste. Oto, co musisz wiedzieć.

Aplikacja Wiadomości obsługuje wiadomości od użytkowników iPhone’a i Androida odpowiednio za pośrednictwem iMessage i SMS. Jeśli pojawi się problem osobisty lub prawny wymagający dowodów z tych czatów tekstowych, użytkownicy mogą potrzebować więcej niż zrzutu ekranu.

Wyszukiwanie “eksportuj iMessage” lub “iMessage do PDF” w Internecie przyniesie dziesiątki wyników, które zwykle każą pobrać narzędzie innej firmy. Ponieważ wiadomości zawierają niezwykle prywatne dane, ważne jest, aby znaleźć narzędzia, które szanują prywatność użytkowników. Większość narzędzi, które badaliśmy dla iPhone’a, wydawała się robić zrzuty ekranu lub filmy z czatu i konwertować je na pliki PDF. Chociaż ta metoda może działać, może wprowadzać zagrożenia dla prywatności podczas pracy z takimi prywatnymi danymi.

Eksportowanie czatów iMessage i SMS za pomocą komputera Mac

Jedna niezawodna metoda gwarantuje prywatność użytkownika, ale potrzebujesz komputera Mac zalogowanego do osobistego iCloud, aby to zrobić.

Aplikacja Wiadomości na Macu może synchronizować rozmowy z iPhone’a lub iPada. Jest to domyślnie włączone jako funkcja iMessage, ale użytkownicy mogą również synchronizować historię SMS-ów z komputerem Mac w celu łatwego eksportu. Przed wyeksportowaniem czatu upewnij się, że aplikacja Wiadomości jest skonfigurowana do synchronizowania rozmów z innych urządzeń.

Eksportowanie czatu Wiadomości do formatu PDF i poczty

Gdy aplikacja Wiadomości Mac będzie mogła synchronizować się z innymi urządzeniami, pozostaje tylko wyeksportować żądaną rozmowę. Działa to w przypadku czatów iMessage i SMS, po prostu upewnij się, że czat został w pełni zsynchronizowany, aby rozpocząć.

  1. Otwórz konwersację w Wiadomościach, która ma zostać wyeksportowana.
  2. Przewiń w górę, aby zsynchronizować więcej czatu. Rozmowy z długą historią czatu będą wymagały dużo przewijania.
  3. Zatrzymaj przewijanie po osiągnięciu żądanej daty czatu potrzebnego do wyeksportowania lub po zakończeniu historii.
  4. Wybierz “Plik” z paska menu, a następnie “Drukuj”.
  5. Użytkownicy mogą wydrukować dokument stąd.
  6. Aby upewnić się, że dokument jest zachowany, wyeksportuj go do pliku PDF lub poczty, korzystając z menu wyboru u dołu.

Jest to najbezpieczniejsza metoda zbierania historii wiadomości do pliku PDF lub drukowanego dokumentu. W Internecie dostępne są narzędzia innych firm, ale zachęcam użytkowników do unikania ich używania i trzymania się oficjalnej metody stworzonej przez Apple.

macpretorians

Leave a Reply