Safari 16 testowane pod macOS Monterey

Po wydaniu dużej aktualizacji Safari Technology Preview na początku tego tygodnia, Apple zaprasza teraz użytkowników macOS Monterey i Big Sur do wypróbowania nowej wersji beta Safari 16 przed wydaniem macOS Ventura jeszcze w tym roku.

Użytkownicy są zapraszani za pośrednictwem programu AppleSeed, który pozwala im wypróbować oprogramowanie w wersji beta, które nie jest częścią programów Apple Developer lub Apple Beta Software. Program jest dostępny tylko na zaproszenie, co oznacza, że nie można ubiegać się o zatwierdzenie.

Safari 16

Safari 16, która jest dostarczana w pakiecie z macOS Ventura i iOS 16, przynosi kilka nowych funkcji i ulepszeń. Nowa wersja Safari rozwiązuje jedną z głównych skarg twórców stron internetowych na przeglądarkę internetową Apple, która jest brakiem powiadomień web push. Oznacza to, że witryny i aplikacje internetowe mogą teraz wysyłać powiadomienia do użytkowników nawet po zamknięciu Safari. W systemach macOS Ventura i iOS 16 firma Apple rozszerzyła możliwości funkcji Live Text, dzięki czemu działa z filmami. Użytkownicy mogą nawet tłumaczyć obrazy za pomocą Live Text. Jednak informacje o wersji beta Safari 16 nie wspominają o tej funkcji, co sugeruje, że nie będzie ona dostępna dla użytkowników korzystających z wersji macOS przed Ventura.

Inne nowe funkcje w Safari 16 obejmują Shared Tab Group, silną edycję haseł, ulepszony CSS i Passkeys – nowy sposób uwierzytelniania w witrynach za pomocą Touch ID bez konieczności tworzenia tradycyjnego hasła.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply