Slack z nowościami

Wraz z rozpoczynającą się konferencją Frontiers, Slack ogłosił główne aktualizacje nadchodzące do funkcji “Huddles”, aby zaoferować więcej sposobów współpracy z kolegami z zespołu. Funkcja czatu pop-up będzie otrzymywać wsparcie dla wideo, udostępniania ekranu przez wiele osób, reakcji / emotikonów i innych. Tymczasem “GovSlack”, “cyfrowa siedziba główna wspierająca bezpieczną pracę rządu” zostanie uruchomiona w lipcu dla amerykańskich agencji.

Przed konferencją Slack Frontiers, która rozpocznie się wkrótce w Nowym Jorku, firma szczegółowo opisała niektóre z głównych ulepszeń wchodzących na platformę, a także rozszerzenie bezpiecznej pracy rządowej.

Slack – aktualizacja

Huddles jest popularną funkcją, która szybko zintegrowała się w rozmowę i współpracę z użytkownikami Slack. Przyjęcie tej funkcji na poziomie 95%. Firma twierdzi, że była to najszybciej przyjęta funkcja i słyszała opinie użytkowników na temat “jeszcze głębszych sposobów współpracy”.

Jeszcze tej jesieni dla wszystkich zespołów Slack pojawią się cztery nowe cenne funkcje:

  • Lekkie wideo jednym kliknięciem;
  • Wieloosobowe udostępnianie ekranu, rysowanie i kursory;
  • Zabawna, swobodna atmosfera wypełniona ulubionymi emotikonami, reakcjami i “naklejkami”;
  • Wątek wiadomości, który automatycznie zapisuje się w kanale;

“Kiedy współpracujesz i udzielasz informacji zwrotnych w środowisku cyfrowym, widząc członków zespołu, możemy pomóc Ci poczuć się bardziej połączonym. Dlatego wprowadzamy opcję włączenia lekkiego wideo w zgiełku. Domyślnie wszystkie wątki będą rozpoczynane jako rozmowy tylko audio na prostym, zminimalizowanym ekranie — jednak okazało się, że klienci uwielbiają szybkie, minimalne i dźwiękowe wrażenia. Wkrótce będziesz mieć możliwość włączenia wideo, gdy chcesz w pełni wyrazić siebie i zobaczyć reakcję swoich współpracowników w czasie rzeczywistym. Pracujesz z jadalni lub po prostu potrzebujesz więcej prywatności? Rozmyj tło wideo, abyś Ty i Twoi koledzy z zespołu mogli pozostać skoncentrowany na zadaniu”.

Slack zapewnia wielu osobom możliwość jednoczesnego udostępniania ekranu. Kolejnym przydatnym ulepszeniem będą reakcje z emotikonami, efektami i naklejkami, aby zareagować bez przerywania przebiegu rozmowy.

Inną ważną informacją od Slack jest rozszerzenie oficjalnej oferty rządowej “GovSlack”. Usługa ma na celu zaoferowanie cyfrowej siedziby dla agencji rządowych USA ze wszystkimi niezbędnymi protokołami bezpieczeństwa:

  • Zbudowany z myślą o obsłudze kluczowych rządowych standardów bezpieczeństwa (FedRAMP High, DoD IL 4 i ITAR);
  • Działa w centrach danych AWS GovCloud, utrzymywanych przez personel amerykański;
  • Umożliwia zewnętrzną współpracę z innymi organizacjami korzystającymi z GovSlack za pośrednictwem Slack Connect;
  • Zapewnia dostęp do własnego zestawu kluczy szyfrowania na potrzeby zaawansowanych kontroli inspekcji i rejestrowania;
  • Umożliwia kontrolę uprawnień i dostępu na dużą skalę za pośrednictwem pulpitu administracyjnego klasy korporacyjnej Slack;
  • Zawiera katalog wyselekcjonowanych aplikacji (w tym DLP i eDiscovery), które można zintegrować ze Slack;

Slack twierdzi, że nowa oferta rządu USA będzie “naturalnym towarzyszem” z Government Cloud Plus Salesforce, a także będzie współpracować z katalogiem zaufanych partnerów aplikacji.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply