Jak odinstalować beta iOS 16 i powrócić do iOS 15

Otrzymuję od Was pytania, jak wrócić do wersji stabilnej systemu iOS 15. Jeśli z jakiegokolwiek powodu jesteś gotowy, aby wrócić do stabilnej wersji i chcesz odinstalować iOS 16 beta, przeczytaj przewodnik krok po kroku. Dowiesz się jak bezpiecznie odinstalować iOS 16 beta, przejść na iOS 15 i przywrócić za pomocą kopii zapasowej wszystkie swoje dane.

Niezależnie od tego, czy podjąłeś ryzyko zainstalowania iOS 16 na podstawowym iPhonie, czy po prostu nie musisz testować oprogramowania beta na konkretnym urządzeniu, stosunkowo łatwo jest wrócić do iOS 15.

Poniżej przyjrzymy się, jak natychmiast obniżyć wersję beta iOS 16.

Deinstalacja beta iOS 16

Ważne: Jeśli system watchOS 9 beta został już zainstalowany na zegarku Apple Watch podłączonym do iPhone’a z systemem iOS 16 beta, nie będzie można w pełni korzystać z urządzenia do noszenia po przejściu na iOS 15, ponieważ nie ma możliwości zmiany wersji na watchOS 8 – poza przeniesieniem zegarka Apple Watch do Apple.

Jeśli chcesz natychmiast odinstalować iOS 16 beta, musisz usunąć i odtworzyć iPhone’a. Dzięki tej opcji nie będzie można odtworzyć z kopii zapasowej wykonanej w systemie iOS 16 po powrocie do systemu iOS 15. Ale oczywiście możesz przywrócić z poprzedniej kopii zapasowej iOS 15. Na szczęście, ponieważ iCloud zapisuje dużo danych dla większości aplikacji, nie jest to tak kłopotliwe jak w poprzednich latach.

  1. Upewnij się, że używasz najnowszej wersji systemu macOS przed rozpoczęciem procesu odinstalowywania systemu iOS 16 beta.
  2. Podłącz iPhone’a do komputera Mac lub PC za pomocą Lightning lub USB-C.
  3. Użyj poprawnej metody z poniższej listy, aby urządzenie przeszło do trybu odzyskiwania. Po pomyślnym wyświetleniu ikony komputera:
  • W telefonie iPhone 8 lub nowszym: naciśnij i szybko zwolnij przycisk zwiększania głośności. Naciśnij i szybko zwolnij przycisk zmniejszania głośności. Następnie naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, aż zobaczysz ekran trybu odzyskiwania.
  • W przypadku iPhone’a 7 i 7 Plus: Naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przyciski Usypianie/Budzenie i Zmniejszanie głośności. Nie zwalniaj przycisków, gdy zobaczysz logo Apple. Przytrzymaj oba przyciski, aż zobaczysz ekran trybu odzyskiwania.
  1. Gdy opcja Przywróć/Uaktualnij pojawi się na komputerze Mac lub PC, wybierz opcję Odtwórz. Spowoduje to wyczyszczenie urządzenia i zainstalowanie najnowszej wersji systemu iOS innej niż beta.
  2. Wybierz Zainstaluj, gdy zobaczysz monit, że aktualizacja jest wymagana do odtworzenia iPhone’a w celu zakończenia procesu.

Po zakończeniu odtwarzania oprogramowania możesz odtworzyć kopię zapasową z systemu iOS 15 za pomocą komputera Mac/PC lub iCloud (lub skonfigurować iPhone’a jako nowe urządzenie).

Nie było trudno, prawda?

macpretorians

Leave a Reply