Calendars – nowa alternatywa kalendarza

Ukraiński zespół programistów Readdle powitał dziś swojego najnowszego członka w Mac App Store. Aplikacja Calendars znana z iPhone’a i iPada jest teraz dostępna również na komputery Mac. Tam chcą zaoferować wszystkim, którzy chcą więcej funkcji niż standardowe wzorce kalendarza Apple, nowe centrum dowodzenia.

Calendars – oferta nowego kalendarza

Co dokładnie oferuje Calendars? Zespół programistów obiecuje: “Wszystkie plany, kalendarze, procedury, zadania i działania są w jednym miejscu”. Pierwsze wrażenie z finalnej wersji testowej jest bardzo pozytywne.
W widoku głównym możemy przełączać się między zadaniami a widokiem dnia, tygodnia lub miesiąca. Przypomnienia i zadania są wyświetlane na żądanie po prawej stronie. Można je nawet przeciągnąć i upuścić do widoku dnia lub tygodnia, ale niestety nie działa to w widoku miesiąca. Ponadto na prawym pasku bocznym znajdują się tak zwane skróty. Są to szablony do regularnie powtarzających się zadań, które można łatwo dodać do kalendarza.
Tworzenie nowych wpisów kalendarza jest również dziecinnie proste, a nawet obsługuje język naturalny. Wystarczy więc po prostu wpisać: “W najbliższy piątek kolacja z Ole od 6 do 8 wieczorem” – i tworzony jest odpowiedni wpis w kalendarzu. Ponadto Calendars oferuje dostęp do wielu “ciekawych kalendarzy”, takich jak święta, daty piłkarskie czy wakacje szkolne.

Calendars


Calenders wygląda naprawdę solidnie jak na pierwsze wydanie tego kalendarza. Jest jeszcze trochę rzeczy do dopracowania, ale mam nadzieję, że przyjdą one w następnej odsłonię tego programu.
Aplikacja jest darmowa jednak, aby odblokować wszystkie funkcje należy uiścić opłatę w wysokości 21,99 Euro rocznie. Sądzę, że jest to korzystna cena.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply