Affinity Publisher dopasowuje się do iPada

Tak zwane oprogramowanie DTP (“Desktop Publishing”) umożliwia wykorzystanie komputera do edycji dokumentów z tekstami i obrazami w taki sposób, aby można je było następnie wykorzystać w publikacjach. Przykłady obejmują książki, broszury, czasopisma, gazety lub katalogi. Układy utworzone za pomocą oprogramowania są następnie przekazywane do drukarni jako specyfikacja druku lub publikowane cyfrowo.

Affinity Publisher w wersji dla iPada

Zespół programistów Serif od pewnego czasu jest również reprezentowany w tym obszarze za pomocą aplikacji Affinity Publisher, która może być używana do pracy w systemach macOS i Windows. Serif tak mówi o aplikacji:

“Zoptymalizowany pod kątem najnowszych technologii z systemów Windows i Mac, a także nazwany przez Apple aplikacją roku dla komputerów Mac, Affinity Publisher jest przyszłością profesjonalnego oprogramowania DTP. Od książek, czasopism i materiałów marketingowych po szablony mediów społecznościowych, makiety stron internetowych i wiele innych projektów, ta niezwykle elegancka i intuicyjna aplikacja ma wszystkie narzędzia i funkcje potrzebne do łączenia obrazów, grafiki i tekstu w piękne układy do publikacji cyfrowych i profesjonalnego drukowania. „

Serif ogłosił teraz, że chce udostępnić popularną aplikację wydawniczą na iPada Apple. Na stronie produktu Affinity Publisher znajduje się już odpowiednia zakładka, która po kliknięciu oferuje pierwsze wskazówki dotyczące aplikacji mobilnej. Jednak żadnych innych dokładnych informacji nie przeczytamy tam. Jedynie co, to zapowiedź tej treści:

“Projektowanie stron i układów na iPadzie ze wszystkimi opcjami aplikacji komputerowej: pożegnaj się z biurkiem i pracuj z Affinity Publisher na iPada w zwykłej jakości, gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dzięki tej aplikacji do profesjonalnego projektowania stron masz wszystkie narzędzia potrzebne do atrakcyjnych plakatów, broszur, skoroszytów, czasopism i wielu innych kreatywnych projektów w podróży. „

Pierwszy obraz produktu aplikacji mobilnej pokazuje iPada Pro z Apple Pencil drugiej generacji – można więc bezpiecznie założyć, że Affinity Publisher dla iPada będzie obsługiwać rysik Apple. Serif nie podaje jeszcze dokładnych informacji na temat tego, jaka będzie cena zakupu wersji mobilnej.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply