Procesory M2 i watchOS 9

Aby podsumować wczorajszy Keynote, oprócz systemów, które zostały wczoraj przedstawione, należy zwrócić uwagę na hardware. Ja bardzo czekałem na moment, w którym zaprezentowany zostanie nowy Mac mini z procesorem M2.

Procesor M2 w nowych MacBookach

Niestety nic takiego się nie wydarzyło. Natomiast procesor M2 otrzymają obydwie wersje laptopów czyli MacBook Air oraz MacBook Pro. Jeśli chodzi o MacBooka Pro to prawie ten sam sprzęt, który mamy teraz. Natomiast MacBook Air został całkowicie przeprojektowany. Otrzyma nowy design znany nam z 24 calowych iMaków. Kompletnie nie mój gust i do tego ten Nouch! Jedną z dobry stron tego przeprojektowanego MacBooka Air jest powrót z wygnania MageSafe. Nowy MacBook Air oprócz oczywiście nowego procesora, charakteryzuje się niezwykle cienką i lekką konstrukcją.

Co do cen tych dwóch MacBooków to polski Twitter huczy od wczoraj z oburzenia, bo cena za MacBooka Air jest kosmiczna. Zaczyna się od 6.999 zł. Winą za taki stan rzeczy nie obciążam Apple, ponieważ ceny w dolarach są na podobnym poziomie, lecz polski rząd, który tak bardzo osłabił złotówkę.

Ja mogę mieć tylko nadzieję na to, że Mac mini z M2 pojawi się na jesieni.

watchOS 9

Na koniec chciałem wspomnieć o watchOS, gdyż tutaj również zaszły zmiany i uważam, że wszystkie na dobre.

Nowy system wprowadza:

  • lepszy pomiar biegu z bardziej szczegółowymi danymi. Nowe widoki ekranu podczas treningu, które wyglądają znakomicie.
  • Wykres snu będzie pokazywał różne jego fazy.
  • Do tego wszystkiego system chce wprowadzić możliwość zapisywania naszych lekarstw, które bierzemy, w aplikacji i przypominania nam o zażywaniu ich. Będzie również informacja o nieporządanych skutkach łączenia lekarstwa np z alkoholem.
  • 4 nowe tarcze.
  • I moim zdaniem najważniejsza rzecz. Aplikacja Fitness będzie dostępna dla wszystkich. Nie tylko dla użytkowników Apple Watch’a.

Zapomniałem dodać, że w aplikacji Tłumacz w końcu przychodzi język polski. Czy to zapowiedź większych zmian w polityce Apple do naszego kraju? Poczekamy, zobaczymy.

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: