iPhone z USB-C obowiązkowy od 2024r

Presja na Apple, aby stworzyć iPhone’y USB-C zamiast Lightning, wzrosła dziś o kolejny stopień, ponieważ Unia Europejska osiągnęła porozumienie w sprawie wprowadzenia obowiązkowego portu ładowania od 2024 roku. Ostatnie doniesienia wskazują, że Apple jest na to przygotowany, a iPhone 15 ma przejść ze Lightning na USB-C .

Jak zareaguje Apple?

UE od tak dawna mówi o ustanowieniu jednego punktu ładowania, że gdyby zrobiła to, gdy pomysł został po raz pierwszy zaproponowany, wspólnym standardem byłaby całkowicie okropna mikroUSB. Prawie dekada debat i opóźnień oznacza, że standardem będzie USB-C, a UE w zeszłym tygodniu ogłosiła, że ostateczna decyzja zostanie podjęta dzisiaj.

Zgodnie z oczekiwaniami, wynik spotkania potwierdził, że port ładowania USB-C będzie wymogiem prawnym dla wszystkich smartfonów sprzedawanych w 27 krajach Unii Europejskiej do 2024 roku. Technicznie rzecz biorąc, dyrektywa musi jeszcze zostać poddana pod głosowanie przez Parlament Europejski i uchwalona przez Radę Europejską, ale oczekuje się, że etapy te będą formalnościami.

Jak zareaguje Apple? Mogło to stanowić problem dla Apple, który utrzymał port Lightning dla iPhone’ów pomimo przejścia zarówno na komputery Mac, jak i iPady na USB-C – ale ostatnie raporty wskazują, że firma faktycznie planuje wprowadzić zmianę na rok przed terminem. Ming-Chi Kuo wskazał na dowody łańcucha dostaw na to, że Apple przejdzie z Lightning na USB-C w przyszłym roku, co oznaczałoby, że pierwszym iPhone’em USB-C byłby iPhone 15.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: