TweetDeck umiera

TweetDeck jest nadal bardzo popularną aplikacją do zarządzania różnymi kontami na Twitterze. Pierwotnie TweetDeck zaczynał jako niezależna aplikacja, ale został przejęty przez Twittera za 40 milionów dolarów około dziesięć lat temu.

TweetDeck od pierwszego lipca nie obsługiwany

Teraz Twitter ogłasza, że zaprzestanie wersji TweetDeck na Maca 1 lipca 2022 r. Od tego momentu TweetDeck może być używany tylko jako czysta aplikacja internetowa. Twitter nie podał powodów planowanego zaprzestania działalności.

Pojawiła się sucha informacja na Twitterze: “Żegnamy się z TweetDeck dla aplikacji na Maca, aby skupić się na ulepszaniu TweetDeck i testowaniu naszego nowego podglądu. 1 lipca to ostatni dzień, w którym aplikacja będzie dostępna. Możesz nadal korzystać z TweetDeck w Internecie, a więcej zaproszeń do przetestowania podglądu zostanie wysłanych w nadchodzących miesiącach! „

Aplikacja TweetDeck na Komputery Mac jest prawie nie do odróżnienia od aplikacji internetowej, ponieważ zawiera również widok internetowy. Również w obu wersjach znajduje się sterowanie skrótem klawiaturowym. Twitter również nie aktualizował TweetDeck dla macOS przez kilka lat, ale zaktualizował klienta w zeszłym roku dla wewnętrznych procesorów ARM.

Jednak wspomniana przez Twittera w tweecie zapowiedź, do której obecnie potrzebne jest zaproszenie do wypróbowania, nie została jeszcze szczególnie dobrze przyjęta. Kilku użytkowników Twittera (@alvinashcraft, @mannycalavera) narzeka przede wszystkim na nowy interfejs użytkownika, który reaguje bardzo powoli, a także marnuje dużo miejsca. Okaże się więc, czy Twitter będzie nadal polegał na TweetDeck w przyszłości.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply