Twitter testuje „Search Subscribe”

Twitter przygotowuje powiadomienia “Search Subscribe” dla nowych tweetów pasujących do wyszukiwanego hasła. Chodzi o sposób na otrzymywanie powiadomień o nowych tweetach, które pasują do określonego wyszukiwanego hasła.

Twitter „Search Subscribe”

Jak udostępnił na Twitterze programista Androida i współpracownik 9to5Google Dylan Roussel, najnowsza wersja Twitter Alpha zawiera początki funkcji o nazwie “Search Subscribe”, która zapożycza wiele z TweetDeck. Podczas gdy Search Subscribe nie jest jeszcze dostępny w aplikacji, Roussel zdołał wymusić włączenie tej funkcji, oferując podgląd tego, jak będzie działać.

Podczas wyszukiwania w aplikacji Twitter zobaczysz ikonę dzwonka obok paska wyszukiwania. Po dotknięciu zostaniesz poinformowany, że “subskrybujesz otrzymywanie powiadomień push o Tweetach o tym”, czego szukałeś. Z dwóch pokazanych zrzutów ekranu wydaje się to trochę podobne do zdolności TweetDeck do włączania powiadomień dla dowolnej kolumny.

Obrazy Dylan Roussel

Roussel nie był w stanie wyświetlić powiadomień, które utworzyłaby subskrypcja wyszukiwania na Twitterze, prawdopodobnie ze względu na to, że funkcja nadal jest w toku. W tej chwili nie jest jasne, czy powiadomienia będą wysyłane w czasie rzeczywistym, czy też alerty będą bardziej okresowe. Ten pierwszy może stać się potencjalnie hałaśliwy w zależności od wyszukiwanego hasła, podczas gdy drugi nie byłby tak przydatny do monitorowania bieżących wydarzeń.

Biorąc pod uwagę niedawny trend ekscytujących nowych funkcji Twittera początkowo uruchamianych jako ekskluzywne premium, wydaje się prawdopodobne, że Search Subscribe stanie się nowym elementem płatnej subskrypcji Twitter Blue.

macpretorians

Źródło: 9To5google

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: