Apple Maps aktualizuje się we Francji, Monako i Nowej Zelandii

Firma Apple zaczęła rozszerzać swoje zaktualizowane Apple Maps na więcej krajów, testując bardziej szczegółowe mapy dostępne obecnie we Francji, Monako i Nowej Zelandii.

Apple Maps testuje aktualizację

Apple powiedział w WWDC 2020, że zamierza wprowadzić ulepszone mapy Apple do większej liczby krajów, co jest zadaniem, które okresowo podejmował w różnych częściach świata. W aktualizacjach zauważonych w niedzielę aplikacja zapewnia użytkownikom we Francji i Monako lepsze wrażenia.

Użytkownicy na tych terytoriach mogą zobaczyć więcej szczegółów i lepsze renderowanie obiektów 3D w Apple Maps, zauważył Justin O’Beirne. Elementy takie jak Wieża Eiffla, katedra Notre-Dame i Mont Saint-Michel otrzymały ulepszone rendery. Aktualizacja obejmuje także ograniczenia prędkości.

W Monako i Nowej Zelandii mapy dostarczają znacznie więcej szczegółów, takich jak liczne pomosty w Monako. Widok Auckland pokazuje wprowadzenie elementów renderowanych 3D do mapy.

Ponieważ Apple zwykle zajmuje około 47 dni, aby przetestować aktualizację Apple Maps w miejscach publicznych, uważa się, że zmiany w tym rozszerzeniu zakończą się do 15 lipca.

Mimo, że w Polsce aktualizacje te jeszcze nie zostały przeprowadzone, ja osobiście zauważyłem ostatnio w trasie do Warszawy, że Apple Maps jest coraz dokładniejsze i nie sprawia już żadnych niespodzianek, tak jak to się zdarzało wcześniej. Liczę, że niedługo otrzymamy kolejne aktualizacje do Apple Maps w Polsce.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply