A16 i M2 – nie takie wydajne chipy

Na początku tego tygodnia Leaker znany jako „ShrimpApplePro” postulował, że układ A16 dla modeli iPhone 14 Pro zostanie wyprodukowany w tym samym procesie, co iPhone 13 A15 Bionic, a Apple potencjalnie zaoszczędzi większy skok wydajności dla układów z serii M zaprojektowanych dla komputerów Mac nowej generacji. W wątku na Twitterze cytującym ShrimpApplePro, Kuo potwierdził dziś te plotki o chipach A16 i M2.

A16 ograniczenia produkcyjne

Kuo powiedział, że ponieważ znacznie lepsze procesy produkcyjne N3 i N4P TSMC nie będą dostępne do masowej produkcji do 2023 r., N5P i N4 są najnowszymi realnymi technologiami dostępnymi dla nowych chipów Apple, które mają zostać wprowadzone na rynek w tym roku. Kuo uważa, że N4 nie ma znaczących zalet w stosunku do N5P, procesu obecnie używanego do produkcji układu A15 Bionic w linii iPhone 13 i iPada mini, więc Apple podobno planuje trzymać się N5P dla układu A16. Wydajność i poprawa wydajności układu A16 w stosunku do A15 są zatem „ograniczone”, według Kuo, co prowadzi do twierdzenia, że nazwanie układu iPhone’a 14 Pro „A16” jest „bardziej celem marketingowym”.

Kuo dodał, że przeprojektowany MacBook Air, kolejne urządzenie, które ma zostać uruchomione w tym roku, napotyka „te same ograniczenia techniczne, co A16” z N5P. Kuo zaproponował, że Apple może zdobyć większą przewagę w debiucie pierwszych układów M2 w 14- i 16-calowych modelach MacBooka Pro nowej generacji. Podczas gdy Apple może nazwać chip w przeprojektowanym MacBooku Air „M2 „, aby zwiększyć sprzedaż, pomimo tylko niewielkich ulepszeń w stosunku do istniejącego M1, może zdecydować się na zarezerwowanie nazwy „M2 „na znacznie bardziej znaczącą aktualizację w stosunku do poprzedniej generacji w 2023 roku.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: