Time Machine zyska integrację z iCloud

Jeszcze ponad tydzień, aż Apple otworzy Worldwide Developers Conference 2022. W ramach wydarzenia 6 czerwca Apple po raz pierwszy przedstawi następną wersję systemów iOS, iPadOS, macOS.

Time Machine zintegrowany z iCloud

Apple ogłosi iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, tvOS 16 i watchOS 9. Teraz wycieka ekscytująca funkcja, która powinna pojawić się w macOS 13. Mówimy o integracji iCloud z Time Machine.

Krótko przed weekendem użytkownik Twittera “MajinBuOfficial” opublikował wpis na temat macOS. Leaker, który już udowodnił w przeszłości, że ma bardzo dobre kontakty z Apple, mówi, że Apple całkowicie zmieni narzędzie do tworzenia kopii zapasowych “Time Machine” z macOS 13. Funkcja, która została wprowadzona w systemie Mac OS X 10.5 Leopard w 2007 roku, zapewnia łatwe tworzenie kopii zapasowych komputera Mac.

Do tej pory brakuje integracji Time Machine z iCloud i jego zdaniem może się to zmienić w systemie macOS 13. Leaker mówi, że kopie zapasowe Time Machine w macOS 13 można również przechowywać na iCloud Drive. Z pewnością byłoby to dość praktyczne rozwiązanie. Oczywiście prędkość przesyłu połączenia internetowego musiałaby być odpowiednia, a podstawowa pamięć iCloud musiałaby być również wystarczająco duża. Bezpłatne konto iCloud oferuje 5 GB miejsca, największy obecnie plan iCloud zapewnia 2 TB.

Nadchodzi nowy Time Capsule?

W swoim tweecie “MajinBuOfficial” twierdzi również, że Apple ogłosi nowe AirPorts w listopadzie tego roku. Kilka lat temu firma Apple wycofała AirPort Time Capsule jako nośnik kopii zapasowych bez wymiany. Kilka dni temu w FCC pojawiło się jednak nieznane wcześniej urządzenie sieciowe. Szansa? A może są to zwiastuny nowej Kapsuły Czasu?

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: