Apple Muzeum Polska już otwarte

Wczoraj tj 26.05.2022r. wziąłem udział w oficjalnym otwarciu Apple Muzeum Polska w Warszawie w Fabryce Norblina. Dziękuję właścicielowi p. Jackowi Łupinie za zaproszenie.

1600 eksponatów jakie posiada muzeum będzie wymiennie wystawiane do zwiedzenia. Wczoraj na pierwszej wystawie w nowym miejscu zobaczyłem w końcu na żywo Apple I😀 Poza tym: Macintosh 128K, iMac G4 czy PowerBooka. Replika Apple I została sygnowana przez współzałożyciela Apple Steve’a Woźniaka.

Zarówno eksponaty jak i interaktywna „opowieść o firmie” zachęcały widza do dalszego zwiedzania. Wciągały go wgłąb nie tylko wystawy, ale i poznania historii największej firmy świata.

Król wystawy mógł być tylko jeden: Apple I. Tak jak pisałem replika z oryginalnym podpisem Steve’a Wozniaka – współzałożyciela Apple i twórcy zarówno Apple I jak i Apple II.

Oprócz tych ikon świata komputerów znajdziemy również egzemplarze, nie oddane do masowej produkcji. Jak chociażby „Spartacus”.

Za wszystkim stoi Jacek Łupina, właściciel całej kolekcji. Muzeum funkcjonowało do tej pory w Piasecznie, lecz ze względu na rozmiary zbioru, właściciel szukał nowego lokum dla swoich skarbów. I znalazł idealne miejsce, jakim jest Fabryka Norblina w Warszawie na ul. Żelaznej 51/53. Można tam dojechać miejskimi środkami transportu jak i na rowerze, dla którego znajdziecie parking na terenie Fabryki. Kto zdecyduje się na podróż pociągiem, dworzec Warszawa Centralna znajduje się 10 minut na piechotę od muzeum. Jeśli przybędziesz własnym autem, Fabryka oferuje duży i przestronny parking podziemny. A przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Wczoraj była pani ze swoim nastoletnim synem z Białegostoku.

Bilet do muzeum będzie kosztował odpowiednio:

  • w tygodniu: 45 zł
  • w weekend: 55 zł

W poniedziałki nieczynne. Bilet oczywiście możecie kupić poprzez stronę Apple Muzeum Polska.

Idźcie jutro i zobaczcie te cuda! Naprawdę warto! Bo takiej kolekcji nawet Amerykanie nam zazdroszczą i zdumieni pytają się: „Jak to? To takie muzeum nie jest u nas tylko w Polsce?”

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: