Apple Maps z rozszerzoną rzeczywistością w Tokio

W kwietniu Apple udostępnił zupełnie nową mapę, która pozwala doświadczyć widzenia obiektów w 3D, bardziej szczegółowej okrywy naziemnej, ulepszonej nawigacji, „rozglądania się”, tras dla pieszych w rozszerzonej rzeczywistości i innych. Teraz funkcja Augmented Reality Pedestrian Routes jest po raz pierwszy dostępna w Tokio.

Apple Maps: rozszerzona rzeczywistość startuje w Tokio

Od iOS 15 Apple oferuje trasy dla pieszych w rozszerzonej rzeczywistości w wybranych dużych miastach za pośrednictwem aplikacji Mapy. Funkcja jest dostępna w wielu dużych miastach np w Berlinie, Frankfurcie nad Menem, Hamburgu, Kolonii i Monachium (jeśli chodzi np o Niemcy).

Użytkownicy mogą po prostu podnieść iPhone’a, aby skanować budynki w okolicy. Apple Maps generuje precyzyjną pozycję i zapewnia szczegółowe wskazówki w rozszerzonej rzeczywistości, które można oglądać w kontekście rzeczywistego świata.

Pracownicy z Ata Distance odkryli, że funkcja została uruchomiona również w Tokio. Nie wiadomo jeszcze, czy funkcja jest obecnie dostępna w innych japońskich miastach.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: