Flora Incognita dostaje aktualizację

Minęło trochę czasu, odkąd informowaliśmy o ciekawej aplikacji Flora Incognita. Darmowa aplikacja umożliwia identyfikację dzikich roślin poprzez robienie zdjęć. Do pobrania na iPhone’a lub iPada należy obecnie mieć ze sobą co najmniej iOS lub iPadOS 11.0 lub nowszy, a także około 36 MB wolnego miejsca.

Bezpłatne pobieranie, które również nie wymaga dalszych zakupów w aplikacji ani reklam, jest możliwe dzięki finansowaniu z różnych instytucji. Zespół naukowców z Uniwersytetu Technicznego w Ilmenau i Instytutu Biogeochemii Maxa Plancka w Jenie był również zaangażowany w rozwój Flora Incognita, aby zapewnić odpowiednie zaplecze naukowe i wiedzę. W sumie do automatycznego oznaczania dostępnych jest ponad 4 800 gatunków roślin, z których większość to rodzime dzikie rośliny.

Określenie materiału roślinnego w lesie i na łące działa szybko i niezawodnie: za pomocą aparatu iPhone’a lub iPada zdjęcia rośliny są pobierane z różnych perspektyw, a następnie analizowane przez aplikację. W ciągu kilku sekund otrzymasz propozycję określenia zawierającą profil roślin z dystrybucją, charakterystyką i stanem ochrony.

Flora Incognita 3.0

Teraz Flora Incognita została zaktualizowana: Zespół programistów dostarczył dużą aktualizację aplikacji do wersji 3.0. Zapewnia to nowoczesne i uproszczone wrażenia użytkownika, a także całą gamę nowych funkcji, aby cieszyć się własnymi roślinami jeszcze bardziej.

Określanie roślin

  • Nowy interfejs użytkownika jest bardziej nowoczesny i przejrzysty.
  • Teraz łatwiej jest uchwycić i określić roślinę w przyrodzie.
  • Możesz wyłączyć autofokus za pomocą nowej funkcji aparatu, aby znacznie ułatwić ostre fotografowanie małych obiektów.

Zbieranie znalezisk roślin

  • Później możesz dodać zdjęcia do obserwacji.
  • Możesz łatwiej sortować i filtrować swoje zdjęcia za pomocą własnych słów kluczowych.
  • Możesz teraz przeglądać i filtrować swoje rośliny na mapie.
  • Ogólną listę gatunków można łatwiej przeglądać za pomocą licznych filtrów.

Dostępność

  • Nawet bez profilu osobistego możesz przenieść swoje dane na nowe urządzenie.
  • Możesz zapisać zdjęcia Flora Incognita w swojej galerii.

Tak jak wspominałem wcześniej aktualizacja Flora Incognita do wersji 3.0 jest już dostępna w App Store. Podobnie jak sama aplikacja, aktualizacja jest bezpłatna. Średnio użytkownicy dają mu doskonałe 4,7 na 5 gwiazdek w App Store. Flora Incognita jest aplikacją, którą uczy i bawi zarówno dzieci jak i dorosłych.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: