„Prehistoric Planet” już na Apple TV+

Na ten dzień czekałem od momentu zapowiedzi serialu. Dzisiaj został opublikowany pierwszy odcinek filmu o dinozaurach „Prehistoric Planet”.

Serial łączy wysokobudżetowe CGI z najnowszą wiedzą naukową na temat dinozaurów, aby stworzyć zupełnie nową pięcioczęściową serię.

Życie dinozaurów przedstawia David Attenborough

W stylu Planet Earth i podobnych filmów dokumentalnych o przyrodzie, David Attenborough opowiada o zachowaniu tych oszałamiających gatunków z okresu kredowego, tak jakby faktycznie były filmowane.

Każdy odcinek skupia się na innym biomie, od pustyń po podwodne i leśne. Prehistoryczna planeta oferuje szeroką gamę gatunków dinozaurów, od klasycznych T-rex i Triceratops po mniej znane stworzenia, takie jak Deinocheirus i Pachyrhinosaurus.

Prehistoryczna Planeta bada, jak żyją te zwierzęta, od polowania po jedzenie i znalezienie partnera. Znacznie mniejszy nacisk kładzie się na walkę w porównaniu z przedstawianiem dinozaurów w typowych hollywoodzkich treściach. Historie te są ożywiane za pomocą oszałamiających efektów wizualnych i kinematografii świata przyrody.

Prehistoric Planet został zamówiony przez Apple w 2019 roku i był produkowany przez trzy lata przez BBC Natural History Unit i wyprodukowany przez Jona Favreau. David Attenborough opowiada przez cały czas, a Hans Zimmer zapewnia partyturę. Każdy odcinek w TV + ma powiązaną funkcję treści bonusowych, która zawiera więcej szczegółów na temat fikcji i twardej nauki stojącej za tym, co jest przedstawiane na ekranie.

Dzisiejszy odcinek opowiada o dinozaurach żyjących niegdyś w morzach i oceanach.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “„Prehistoric Planet” już na Apple TV+

Leave a Reply