Apple pracuje nad następcą AirPort?

Apple na początku tego roku wysłał “Kartę sieciową” do FCC do zatwierdzenia, ujawniło odkryte zgłoszenie, chociaż sugestie, że może to być następca AirPort lub inny niezapowiedziany produkt sieciowy do użytku konsumenckiego, są prawdopodobnie szeroko rozpowszechnione.

Karta sieciowa zgłoszona do FCC

Za każdym razem, gdy firma projektuje urządzenie do użytku w Stanach Zjednoczonych, które wykorzystuje częstotliwości radiowe, takie jak Bluetooth lub Wi-Fi, musi uzyskać zgodę organów regulacyjnych FCC. Zgodnie z dokumentami udostępnionymi przez FCC, Apple wysłał “Kartę sieciową” o numerze modelu A2657 do agencji 22 stycznia, z następującym opisem:

„A2657 to karta sieciowa. Posiada zintegrowaną baterię, dwa gigabitowe porty Ethernet, złącze USB-C i antenę. Urządzenie obsługuje radio IEEE 802.11b/g/n, radio Bluetooth i NFC. Karta sieciowa jest dostarczana z 32 GB pamięci masowej i 1,5 GB pamięci RAM. Urządzenie jest przeznaczone do podłączenia do komputera-hosta i odbierania jego zasilania przez port USB-A podczas normalnego użytkowania.”

Dokumenty sugerują, że urządzenie działa na oprogramowaniu układowym “19F47”, które pasuje do wczesnej wewnętrznej wersji iOS 15.5, co sugeruje, że jest zasilane przez krzem Apple. FCC przetestowało urządzenie, podłączając je do iMaca, ale poza tym nie podano żadnych innych szczegółów, a Apple poprosił o umowę o zachowaniu poufności, która obowiązuje do listopada 2022 r.

Zgłoszenie nie zawiera również żadnych zdjęć urządzenia, ale w opisie znajdują się pewne znaki ostrzegawcze, że jest mało prawdopodobne, aby odnosił się do nadchodzącego produktu konsumenckiego.

Urządzenie raczej nie na rynek konsumencki

Po pierwsze, urządzenie wydaje się nie obsługiwać standardu sieci bezprzewodowej 802.11ac. Znany również jako Wi-Fi 5, 802.11ac został ogłoszony w 2014 roku i został zastąpiony przez Wi-Fi 6, który jest już obsługiwany w nowszych iPhonach, iPadach i MacBookach.

Po drugie, urządzenie korzysta tylko z pasma Wi-Fi 2,4 GHz, podczas gdy większość nowoczesnych komercyjnych routerów i konsumenckich urządzeń Apple obsługuje zarówno pasma 2,4 GHz, jak i 5 GHz, przy czym widmo 5 GHz zwykle oferuje najlepszą wydajność. Na przykład wycofana stacja bazowa AirPort Extreme szóstej generacji działała zarówno w pasmach radiowych 2,4 GHz, jak i 5 GHz.

Wreszcie, urządzenie jest “przeznaczone do odbierania zasilania przez port USB-A podczas normalnego użytkowania”. Apple zastąpił USB-A łącznością USB-C we wszystkich swoich MacBookach i iMacach, a pomysł, że uruchomi urządzenie konsumenckie ze starszym portem jako głównym złączem, jest nierealistyczny.

Apple oficjalnie zakończył rozwój swojej linii produktów AirPort w 2018 roku, a firma od tego czasu sprzedaje routery innych firm. Apple ma wiele urządzeń z certyfikatem FCC, które są przeznaczone wyłącznie do użytku wewnętrznego, a to zgłoszenie najprawdopodobniej odnosi się do innego urządzenia, które należy do tej kategorii.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Jedna myśl na temat “Apple pracuje nad następcą AirPort?

Leave a Reply