Jak korzystać z funkcji Visual Look Up

Podczas przeglądania zdjęć, punktów orientacyjnych i innych obiektów może wzbudzić ciekawość co do ich pochodzenia i szczegółów. Visual Look Up oferuje więcej informacji i kontekstu dla obiektów w scenie.

Wyszukiwanie wizualne w zdjęciach automatycznie dostarcza informacji o punktach orientacyjnych, a także o różnych gatunkach roślin, zwierząt, a także przedmiotach codziennego użytku na zdjęciach. Jest to przydatne dla rodziny i przyjaciół, aby powspominać zwiedzanie słynnego punktu orientacyjnego lub po prostu dowiedzieć się więcej o gatunkach roślin i zwierząt, które weszły z tobą do kadru.

Ta funkcja wykorzystuje uczenie maszynowe na urządzeniu do skanowania zdjęć oraz znajdowania i rozpoznawania interesujących obiektów. Niestety funkcja Visual Look Up w aplikacji Zdjęcia jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych.

Jak korzystać z funkcji Visual Look Up

Korzystanie z tej funkcji jest bardzo proste:

  • Otwórz aplikację Zdjęcia na iPhonie lub iPadzie;
  • Wybierz zdjęcie i otwórz je, aby było pełnoekranowe;
  • Jeśli zdjęcie jest zgodne z funkcją Visual Look Up, zobaczysz błyszczącą ikonę Informacje, która wygląda jak i wewnątrz okręgu. Dotknij ikony;
  • Powinna istnieć specjalna opcja Wyszukiwania odnosząca się do kategorii elementu na obrazie. Naciśnij ją, aby uzyskać dostęp do funkcji Wyszukiwanie wizualne.

Visual Look Up czerpie z wiedzy Siri, a także z Map i zdjęć internetowych. Jednak nie każdy pojedynczy obiekt, zwierzę lub punkt orientacyjny można zidentyfikować.

Kiedy funkcja ta będzie dostępna w Polsce i czy w ogóle? Na tą chwilę nie ma na ten temat żadnych informacji.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: