Apple z nową reklamą prywatności

Firma Apple przygotowała nową reklamę i kampanię podkreślającą, w jaki sposób jej funkcje prywatności mogą pomóc w powstrzymaniu stron trzecich i brokerów danych przed wykorzystywaniem lub sprzedawaniem informacji o użytkowniku.

W półtorej minuty młoda użytkowniczka iPhone’a o imieniu Ellie odkrywa tajny świat brokerów danych i innych firm, które chętnie kupują i sprzedają jej prywatne dane i informacje. Niektóre ze sprzedawanych danych Ellie obejmują jej e-maile, zakupy w drogeriach, jej dane kontaktowe i historię przeglądania. Są to wszystkie typy informacji powszechnie zbierane przez zbieraczy danych.

Jednak w reklamie Ellie wykorzystuje niektóre funkcje Apple skoncentrowane na prywatności, aby walczyć. Obejmuje to korzystanie z przezroczystości śledzenia aplikacji, aby uniemożliwić aplikacjom śledzenie jej w innych witrynach i aplikacjach, oraz korzystanie z ochrony prywatności poczty, aby powstrzymać firmy przed używaniem niewidocznych pikseli śledzących do zbierania informacji na temat jej nawyków czytania wiadomości e-mail.

Apple napisało o reklamie: „iPhone ma funkcje prywatności, takie jak przejrzystość śledzenia aplikacji i ochrona prywatności poczty, które pomagają kontrolować, kto widzi Twoje dane, a kto nie”.

Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, to jednak nadal od nas zależy czy rozsądnie korzystamy z naszych urządzeń.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: