iOS 15.5 uszkodził aplikację Wallet

Apple niedawno wydało iOS 15.5 z kilkoma nowymi funkcjami i ulepszeniami. Wydaje się jednak, że aktualizacja powoduje pewne problemy dla użytkowników, jeśli chodzi o aplikację Wallet. Mówiąc dokładniej, pojawiły się skargi na to, że aplikacja nie wyświetla najnowszych transakcji Apple Card i Apple Pay.

Aktualizacja uszkodziła Wallet

Według wielu raportów na Reddit, użytkownicy nie byli w stanie uzyskać dostępu do swoich najnowszych transakcji kartą w aplikacji Wallet od czasu aktualizacji iOS 15.5 – chociaż niektórzy użytkownicy również doświadczyli podobnego problemu z iOS 15.4.1.

Za każdym razem, gdy użytkownik dokonuje zakupu za pomocą Apple Card lub innej karty zarejestrowanej w Apple Pay, transakcja jest wyświetlana w aplikacji Wallet, dzięki czemu można uzyskać do niej dostęp w dowolnym momencie. Tam aplikacja pokazuje szczegóły, takie jak kwota zakupu, a nawet lokalizacja, w której dokonano zakupu.

Jednak z jakiegoś nieznanego powodu wielu użytkowników nie może już uzyskać dostępu do historii transakcji kartami Apple Card lub Apple Pay. Niektórzy doświadczyli tego zdarzenia jeszcze przed wydaniem iOS 15.5, co sugeruje, że może to być błąd po stronie serwera, a nie błąd oprogramowania.

W tym momencie Apple nie potwierdził jeszcze żadnych problemów związanych z Apple Card lub Apple Pay. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników narzekających na brak najnowszych transakcji w aplikacji Wallet, jest prawdopodobne, że firma wkrótce naprawi ten błąd.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply