iOS 16 przyniesie zmiany

iOS 16 będzie zawierał nowe sposoby interakcji z systemem i niektóre “świeże aplikacje Apple”. Przynajmniej tak twierdzi Mark Gurman z Bloomberga, który ujawnia więcej szczegółów na temat nadchodzącej wersji iOS i iPadOS.

iOS 16 z ineraktywnymi widgetami

W najnowszym wydaniu swojego biuletynu ”Power On” Gurman pisze, że chociaż iOS 16 nie przyniesie poważnego liftingu systemu operacyjnego, zaoferuje nowe sposoby interakcji i zaoferuje nowe aplikacje Apple. Gorącym kandydatem do ulepszeń są widgety.

W systemie iOS 14 widgety trafiły na ekran główny iPhone’a. Jednak widgety nie oferują elementów interaktywnych i to jest problem. Na przykład zarówno widget Chrome, jak i widget Gmaila zapewniają przyciski dostępu do różnych funkcji wyszukiwania i poczty.

Ale jeśli dotkniesz dowolnego przycisku, szybko zdasz sobie sprawę, że są to tylko skróty, które prowadzą nas do odpowiedniego miejsca w aplikacjach. Byłoby praktyczne, gdybyśmy mogli wchodzić w interakcje bezpośrednio z widgetów.

Ponieważ zostały one odnowione w iOS 14, użytkownicy od dawna mieli nadzieję, że Apple wprowadzi interaktywne widgety do iOS. W systemie iOS 15 pozostały one w dużej mierze nietknięte i nadal nie są interaktywne, więc istnieje nadzieja, że znaczące zmiany w nich mogą być oczekiwane dla iOS 16. Gurman wcześniej informował, że odnowiony system powiadomień oraz nowe funkcje śledzenia zdrowia i kondycji dla iOS 16 są w trakcie prac. Podobne innowacje mogą również pojawić się w przypadku Apple Watch.

Co przyniosą nowe systemy dowiemy się już niedługo na czerwcowej konferencji Apple.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: