Apple testuje nową funkcję „Tap to Pay”

Tap to Pay to funkcja, którą Apple ogłosił w lutym. Funkcja ta pozwoli kompatybilnym iPhone’om akceptować płatności zbliżeniowe bez dodatkowego sprzętu., i okazuje się, że Apple już testuje tę funkcję w swoim Apple Park Visitor Center w Cupertino w Kalifornii.

Tap to Pay

Jak pokazuje zamieszczony poniżej film na Twitterze, Tap to Pay pozwala pracownikowi detalicznemu pobrać płatność zbliżeniową Apple Pay od klienta używającego tylko iPhone’a – nie jest wymagany terminal płatniczy.

Kiedy funkcja zostanie uruchomiona w USA jeszcze w tym roku, sprzedawcy będą mogli również akceptować płatności za pomocą zbliżeniowych kart kredytowych i debetowych, a także innych portfeli cyfrowych, bez dodatkowego sprzętu poza iPhone’em wyposażonym w NFC potrzebnym do przetworzenia płatności. Pozwoli to małym firmom akceptować płatności zbliżeniowe za pośrednictwem obsługiwanych aplikacji na iOS z iPhonem XS lub nowszym.

Obecnie sprzedawcy, którzy akceptują płatności zbliżeniowe na iPhonie, muszą polegać na dodatkowym sprzęcie, takim jak Square Reader, który jest dostępny w różnych modelach, które działają bezprzewodowo lub łączą się ze złączem Lightning iPhone’a lub gniazdem słuchawkowym.

Apple nie podał jeszcze konkretnej daty premiery Tap to Pay, ale biorąc pod uwagę, że Apple aktywnie testuje tę funkcję w co najmniej jednej ze swoich lokalizacji detalicznych, możemy zobaczyć amerykańską premierę w najbliższej przyszłości.

macpretorians

Źródło: MacRumors

2 myśli na temat “Apple testuje nową funkcję „Tap to Pay”

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: