Apple testuje USB-C w iPhonach

Apple rzeczywiście testuje iPhone’y, które są wyposażone w porty USB-C zamiast portów Lightning. Tak przynajmniej twierdzi Mark Gurman z Bloomberga. Apple nie planuje przejścia z Lightning na USB-C wcześniej niż do 2023 roku, a tegoroczne iPhone’y nadal oferują port Lightning.

Początek zmian?

Po raz pierwszy usłyszeliśmy o potencjalnej zamianie na USB-C od analityka Apple Ming-Chi Kuo, który na początku tego tygodnia powiedział, że Apple planuje porzucić port Lightning na rzecz portu USB-C w modelach iPhone 15 2023.

Przez lata krążyły niekończące się plotki o tym, że Apple przyjmuje porty USB-C, szczególnie po tym, jak zaczął używać USB-C do linii iPadów, ale jak dotąd Apple trzymał się Lightning dla iPhone’a.

Apple może planować wymianę ze względu na wymogi prawne, które mogłyby zostać wdrożone w Europie. Unia Europejska pracuje nad przepisami, które wymagałyby od Apple korzystania z technologii USB-C w całej gamie produktów, na iPhone’ach, iPadach i AirPods. Wszystkie urządzenia sprzedawane w Europie musiałyby mieć uniwersalny port USB-C, gdyby przepisy zostały przyjęte. Więc Apple musiałoby wysyłać specjalne modele iPhone’a USB-C do Europy lub po prostu dokonać wymiany na Lightning na całym świecie.

USB-C oczekiwanym rozwiązaniem

Porty USB-C pozwoliłyby na szybsze ładowanie i szybsze przesyłanie danych, a także dostosowałyby iPhone’a do modeli Mac i iPad, które już używają USB-C.

Jeśli Apple przejdzie na USB-C, Gurman mówi, że firma wyjdzie z adapterem, który pozwoli iPhone’om USB-C podłączyć się do akcesoriów z portami Lightning.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: