Jak podpisać plik PDF na komputerze Mac

Jeśli kiedykolwiek otrzymałeś e-mailem formularz, który musisz podpisać, wiesz, że może to być nieco denerwujące, zwłaszcza jeśli nadawca oczekuje, że zostanie on zwrócony pocztą e-mail. Zamiast drukować formularz, podpisywać go, skanować, a następnie ponownie konwertować do formatu PDF, komputer Mac umożliwia utworzenie podpisu i ostemplowanie go w dowolnym pliku PDF, aby zaoszczędzić czas, pieniądze i wiele frustracji.

Nie korzystamy tutaj z żadnych aplikacji firm trzecich takich jak np Adobe. Zamiast tego korzystamy z dołączonych narzędzi w systemie macOS.

Jak utworzyć podpis w systemie macOS

  1. Otwórz plik PDF, który chcesz podpisać — może być konieczne kliknięcie go prawym przyciskiem myszy i wybranie opcji „Otwórz z podglądem”.
  2. Kliknij przycisk Oznaczenia u góry obok pola wyszukiwania.
  3. Kliknij przycisk Podpisz.
  4. Kliknij Utwórz podpis.
  5. Kliknij gładzik, aparat lub iPhone.

Oczywiście możesz wybrać dowolną metodę. Jeśli masz maca z aparatem, możesz napisać swój podpis ciemnym atramentem na kawałku białego papieru, a Mac automatycznie przekonwertuje go na podpis użyteczny. To często daje najlepszy wynik. Jeśli wybierzesz tę metodę, pamiętaj, aby usiąść w dobrze oświetlonym pomieszczeniu z dużą ilością światła świecącego na papier – unikaj ostrego podświetlenia, jeśli to możliwe.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: