Jak dodać odpowiedzi niestandardowe na Apple Watch

Jeśli inteligentne odpowiedzi apple na wiadomości na zegarku Apple Watch nie zawierają poprawnej odpowiedzi, możesz utworzyć własną. Poniżej opisano, jak ustawić niestandardowe odpowiedzi, które można wysyłać z nadgarstka.

Jako towarzysz iPhone’a, Apple Watch oferuje większość podstawowych funkcji, których prawdopodobnie potrzebujesz w życiu codziennym, bez konieczności wyciągania iPhone’a z kieszeni. Dotyczy to zwłaszcza połączeń telefonicznych i wiadomości. Biorąc pod uwagę ograniczający charakter zarządzania Apple Watch do wprowadzania tekstu, jest całkiem prawdopodobne, że w przypadkach, gdy musisz szybko odpowiedzieć na wiadomość tekstową, skończysz używając jednej z domyślnych odpowiedzi Apple. Jest to dość przydatne, ale to, co jest dostępne, jest dość ogólne. Oczywiście, istnieją pytania dotyczące pozdrowień, dziękczynienia, mówienia, że jesteś zajęty i różnych sposobów powiedzenia “tak” lub “nie”, a to z pewnością jest przydatne w większości sytuacji. Jednak z pewnością nie obejmuje wszystkich ewentualności.

Odpowiedzi niestandardowe

Jeśli istnieje sytuacja, z którą regularnie masz do czynienia, która nie jest objęta listą, być może nadszedł czas, aby przyjrzeć się tworzeniu własnej niestandardowej odpowiedzi. Takiej, która poradzi sobie z tym konkretnym scenariuszem, ze wszystkimi zaletami szybkości domyślnej odpowiedzi, i takiej, która nie zmusza Cię do żmudnego radzenia sobie z powolnym pisaniem na Apple Watch.

Jeśli jest to coś, co często wysyłasz komuś w wiadomości tekstowej, jest to prawdopodobny kandydat do dodania do listy domyślnych odpowiedzi.

Jak utworzyć niestandardową odpowiedź dla wiadomości na Apple Watch? Aby ją ustawić, wystarczy iPhone połączony z Apple Watch oraz następujące kroki:

  • Na połączonym w parę iPhonie otwórz aplikację Watch.
  • Na smoim zegarku przewiń w dół i wybierz wiadomości.
  • Wybierz opcję Odpowiedzi domyślne.
  • Przewiń w dół i wybierz dodaj odpowiedź.
  • Wprowadź tekst niestandardowej odpowiedzi na wiadomość, a następnie wybierz pozycję Gotowe.

Po ustawieniu niestandardowej wiadomości będzie można ją wybrać z listy odpowiedzi na Apple Watch.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply