Dyrektor ds. uczenia maszynowego firmy Apple odchodzi z powodu zasad powrotu do biura

Dyrektor uczenia maszynowego Apple, Ian Goodfellow, zrezygnował z pracy w firmie po trzech latach, częściowo z powodu polityki Apple dotyczącej powrotu do pracy w biurach. W e-mailu do personelu Goodfellow potwierdził rychłe odejście.

Podczas gdy oficjalne powody odejścia są nieznane, Goodfellow przyznał, że zmiana polityki przez Apple, aby więcej osób pracowało z jego biur, była problemem. „Mocno wierzę, że większa elastyczność byłaby najlepszą polityką dla mojego zespołu” – napisał Goodfellow w notatce według Zoe Schiffer z The Verge.

Goodfellow dołączył do Apple w marcu 2019 r., jako „Dyrektor uczenia maszynowego w Grupie Projektów Specjalnych”. Wcześniej Goodfellow pracował dla Google jako starszy pracownik naukowy. Znany jest również ze swojej pracy nad Generative Adversarial Networks, czyli GAN, które stawiają dwie konkurujące ze sobą sieci neuronowe, aby poprawić dokładność systemów.

Sporna polityka polegała na tym, że Apple wyznaczyła pracowników do pracy w różnych biurach od 11 kwietnia, zaczynając od hybrydowego harmonogramu pracy wynoszącego jeden dzień w tygodniu w biurze i stopniowo zwiększając liczbę dni pracy w czasie. Nie wszyscy pracownicy Apple są chętni do kontynuowania planu. Jedno z badań przeprowadzonych wśród niewielkiej liczby pracowników wykazało, że duża część z nich aktywnie poszukuje zatrudnienia gdzie indziej, a polityka powrotu do biura, możliwość infekcji COVID, są wymieniane jako powody konieczności przejścia.

Widać, że Apple ma problemy z pracownikami, chociaż jak dla mnie powrót do biura wydaje się być śmiesznym i naciąganym powodem do odejścia Goodfellow’a. Są to przecież warunki, na jakie się zgadzał podczas podpisywania umowy. Jak widać COVID wyrzucił wszystko do góry nogami.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Jedna myśl na temat “Dyrektor ds. uczenia maszynowego firmy Apple odchodzi z powodu zasad powrotu do biura

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: