Legi: czytnik RSS dla iPhone’a, iPada i Apple Watch’a

Tak zwane czytniki RSS są doskonałą sprawą w życiu codziennym: pozwalają na kompilowanie wiadomości i artykułów z wielu różnych źródeł pod jednym dachem bez konieczności odwiedzania poszczególnych stron internetowych. Najbardziej znaną aplikacją tego gatunku jest Reeder 5.

Legi: czytnik RSS dla urządzeń mobilnych

Dzięki Legi, aplikacji na iPhone’y, iPady i Apple Watch, dodawany jest unikalny punkt: aplikacja umożliwia czytanie artykułów na głos za pomocą wyjścia głosowego.

Legi oferuje wszystkie możliwości klasycznego czytnika RSS i pozwala subskrybować nowe kanały poprzez wpisanie adresu internetowego, wyszukiwanie, poprzez przeglądarkę lub import OPML. Wszystkie artykuły są następnie przygotowywane do wygodnego czytania: Legi oferuje zarówno widok internetowy z oryginalnym widokiem artykułu, jak i wygodny tryb czytania, w którym ukryty jest niepotrzebny balast. Tryb offline umożliwia czytanie nawet bez połączenia z Internetem.

Szczególną cechą Legi jest jednak czytanie artykułów. Nawet jeśli nie możesz patrzeć na wyświetlacz – na przykład podczas jazdy, ćwiczeń, sprzątania lub ograniczeń zdrowotnych – możesz wysłuchać wiadomości. Legi może być następnie sterowany jak odtwarzacz muzyki, aby czytać artykuły na głos. Działa to również za pośrednictwem ekranu blokady, pilota zdalnego sterowania na słuchawkach lub Apple Watch. Ponadto głos, wysokość i prędkość odtwarzania można skonfigurować dla wyjścia mowy.

Inteligentne listy odtwarzania ułatwiają obsługę: artykuły mogą być automatycznie kategoryzowane, organizowane i odtwarzane. Lista ulubionych jest również dostępna w Legi, aby zapisywać ważne artykuły w aplikacji. Jeśli korzystasz już z usługi kanału informacyjnego, możesz połączyć FeedWrangler, Feed HQ, FeedBlur, FeedBin, BazQuz, InoReader i The Old Reader. Eksportowanie kanałów za pośrednictwem OPML i udostępnianie artykułów jest również możliwe w Legi.

Legi pochodzi od Alexandra Clausa, który jest już reprezentowany w App Store z aplikacjami iCab, Pado i Wigemo. Czytnik RSS Legi można kupić za jednorazową cenę 13,99 zł i wymaga co najmniej iOS lub iPadOS 9.0 lub nowszego i 22 MB wolnego miejsca.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: