Ulysses z nową aktualizacją

Ulysses to chyba najlepszy program do pisania, jaki jest na rynku. Ja w każdym bądź razie wykorzystuję go do pisania prawie wszystkich tekstów.

Ulysses osiągnął dziś wersję 26, a ta aktualizacja przynosi jeszcze kilka mile widzianych dodatków i ulepszeń do popularnej aplikacji do pisania na komputery Mac i iOS.

Aktualizacja 26

Prawie tak długo, jak istnieje, Ulysses zawierał pasek boczny Dashboard, który można ujawnić, aby pokazać, między innymi, pisanie statystyk postępu dla bieżącego arkusza w edytorze, takich jak średni czas czytania oraz liczba znaków i słów. Jednak programiści zdali sobie sprawę, że czasami bardzo przydatna jest możliwość posiadania określonej statystyki na stałe podczas pisania, bez konieczności otwierania pulpitu nawigacyjnego z kopalnią informacji zajmujących cenną przestrzeń edycyjną. W związku z tym w najnowszej wersji Ulysses dla komputerów Mac pojedyncza statystyka może być teraz wyświetlana bezpośrednio w edytorze, w prawym górnym rogu okna. Kliknięcie nowego “Licznika edytora” pozwala użytkownikom wybrać, które statystyki chcą widzieć aktualizowane w czasie rzeczywistym podczas pisania, z opcjami czasu czytania i licznikami słów, znaków, znaków bez spacji, zdań, średnich słów na zdanie, akapitów, linii i stron.

W wersji 26 dla komputerów Mac i iOS programiści zoptymalizowali przepływ publikowania, dodając dedykowane przyciski szybkiego dostępu do publikowania i oddzielając podgląd publikowania.

Ponadto dodano obsługę większej liczby blogów, a proces konfiguracji kont WordPress został uproszczony przy użyciu nowoczesnego interfejsu API REST.

Ta aktualizacja naprawia również awarię podczas udostępniania arkusza z Ulysses i potencjalne opóźnienie podczas otwierania edytora, a także awarię, która wystąpiła podczas udostępniania arkusza z komputera Mac na iPada podczas korzystania z Universal Control.

Ulysses’a można pobrać z App Store lub w usłudze Setapp.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: