Druga beta dla Studio Display

Apple w zeszłym tygodniu wydało nowe oprogramowanie w wersji beta dla swojego nowego monitora. Beta ta miała rozwiązywać problemy z jakością kamery. Niestety, aktualizacja ta nie przyniosła wielkiej zmiany.

Wczoraj wraz z wydaniem macOS 12.4 beta, Apple udostępniło również deweloperom drugą wersję beta Studio Display Firmware 15.5. Podobno ta wersja oprogramowania ulepsza już zdecydowanie jakość kamery.

Problem z kamerą w Studio Display

Przypomnijmy, problem zaczął się tuż po pierwszych dostawach monitorów do klientów. Wszyscy uskarżali się na bardzo słabą jakość kamery, która miała przecież pełnić dużą rolę w całym wyświetlaczu. (Apple rekomendowało Apple Display jako doskonały wyświetlacz do prowadzenia konferencji). Technicy ustalili, że przyczyna takiego stanu rzeczy leży w oprogramowaniu monitora.

Dzięki oprogramowaniu 15.5 beta Apple dokonało dostrojenia aparatu, ulepszonej redukcji szumów, kontrastu i kadrowania, aby obraz wyglądał lepiej.

James Thomsom dokonał kilku porównań przed i po zainstalowaniu aktualizacji na swoim wyświetlaczu. Podczas gdy obraz jest nadal nieco wyprany, najnowsze oprogramowanie układowe beta rzeczywiście wydaje się mieć zwiększoną ostrość obrazu. Deweloper zauważył również, że jest większy kontrast i że kolory są nieco bardziej naturalne po aktualizacji.

Oprogramowanie sprzętowe Studio Display Firmware 15.5 beta 2 jest już dostępne dla programistów. Aby zainstalować aktualizację, wyświetlacz musi być podłączony do komputera Mac z najnowszym dostępnym systemem macOS beta.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: