Swift Playgrounds 4.1 beta

Apple zaprasza programistów do wypróbowania nowego Swift Playgrounds 4.1 beta dla komputerów Mac i iPad. Apple w zeszłym roku wypuściło długo oczekiwany Swift Playgrounds 4, który pozwolił programistom po raz pierwszy przesłać swoje projekty bezpośrednio z iPada do App Store. Teraz firma zaprasza programistów do wypróbowania nowej wersji beta Swift Playgrounds 4.1, która wprowadza nowe funkcje do aplikacji na iPada, a zwłaszcza aplikacji na Maca.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, Swift Playgrounds to aplikacja Apple, która pomaga programistom i uczniom nauczyć się języka programowania Swift firmy. Dzięki aplikacji na iPada programiści mogą również łatwo kodować i przesyłać swoje projekty do Xcode lub App Store. Dzięki Swift Playgrounds 4 wersja aplikacji na iPada otrzymała wiele nowych funkcji, takich jak możliwość przesyłania projektów do App Store Connect, podgląd aplikacji na żywo i wiele innych. Teraz te funkcje pojawią się na komputerze Mac w wersji 4.1, która pozwoli również programistom tworzyć aplikacje od podstaw za pomocą tego narzędzia.

Według Apple są to główne nowe funkcje dla użytkowników komputerów Mac:

  • Wyświetlanie podglądu aplikacji i zmiany na żywo podczas pisania (projekty aplikacji wymagają systemu macOS 12.4 beta 2 lub nowszego).
  • Uruchomienie aplikacji w osobnym oknie i zainstalowanie jej w folderze Aplikacje. Tworzenie aplikacji przy użyciu przewodników i przykładów dostarczonych przez firmę Apple.
  • Przesłanie swojej aplikacji do App Store Connect i rozpowszechnienie jej za pomocą TestFlight.
  • Pisanie za pomocą szybkich, wbudowanych sugestii kodu.
  • Możliwość przeglądania biblioteki kontrolek, symboli i kolorów SwiftUI.
  • Możliwość otworzenia nowych projektów aplikacji w Xcode.

Jeśli chodzi o wersję na iPada, Swift Playgrounds 4.1 beta dodaje nowy samouczek “Keep Going with Apps”, aby pomóc programistom, którzy uczą się o SwiftUI.

Programiści mogą poprosić o dostęp do wersji beta Swift Playground za pośrednictwem witryny Apple Developer. Wystarczy wejść na stronę Pobrane, kliknąć menu Beta, a następnie wybrać kartę Aplikacje. Jeśli Twoja prośba zostanie zaakceptowana, otrzymasz zaproszenie TestFlight w wiadomości e-mail.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: