Nowe zabezpieczenia w Wiadomościach

Apple wprowadziło w ubiegłym roku nową funkcję bezpieczeństwa dla dzieci, jeśli chodzi o wiadomości. Nowość tą wprowadzono tylko na terenie USA. Nowa funkcja ma chronić dzieci przed potencjalnie szkodliwymi obrazkami, w tym zdjęciami porno.

Wg relacji Guardiana Apple wprowadzi niedługo tą funkcję bezpieczeństwa w aplikacji Wiadomości dalszych angielskojęzycznych krajach. Są to Wielka Brytania, Kanada, Nowa Zelandia i Australia.

Jak to działa?

Opcjonalna funkcja zabezpieczeń komunikacji w aplikacji Wiadomości na iPhonie, iPadzie i Macu ma na celu ostrzeganie dzieci o odbieraniu lub wysyłaniu zdjęć zawierających treści o charakterze jednoznacznie seksualnym. Gdy funkcja jest włączona, aplikacja Wiadomości będzie używać uczenia maszynowego na urządzeniu do analizowania załączników obrazów, zgodnie z Apple. Jeśli zdjęcie zostanie uznane za jednoznacznie seksualne, zostanie automatycznie rozmyte. Ponadto dziecko jest ostrzegane, jeśli nadal chce patrzeć na obraz. Ponadto w takich przypadkach aplikacja Wiadomości zaleca, aby dziecko skontaktowało się z zaufaną osobą dorosłą, aby poprosić ją o pomoc.

Weryfikacja zdjęć odbywa się na iPhonie. „Aplikacja Wiadomości analizuje załączniki obrazów i określa, czy zdjęcie zawiera nagość, zachowując jednocześnie szyfrowanie wiadomości end-to-end” – powiedział Apple w oświadczeniu. „Funkcja została zaprojektowana w taki sposób, że żadne oznaki wykrywania nagości nigdy nie opuszczają urządzenia. Apple nie uzyskuje dostępu do wiadomości”.

Funkcja prywatności jest opcjonalna i domyślnie wyłączona. Można ją włączyć tylko dla kont iCloud skonfigurowanych dla dzieci. W Stanach Zjednoczonych funkcja „Bezpieczeństwo komunikacji w wiadomościach” została wprowadzona pod koniec grudnia w systemie iOS 15.2. Teraz zostanie wprowadzony w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii w nadchodzących tygodniach.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: