Jak ma działać przycisk „edytuj” na Twitterze

Twitter ogłosił, że pracuje nad przyciskiem edycji. Następnie oficjalnie potwierdził tą wiadomość a co najmniej dwóch inżynierów wykazało, że ta funkcja jest już wdrażana. Oto, co wiemy o tym do tej pory.

W tej chwili wygląda to tak, że kiedy piszemy i publikujemy tweeta, będziemy mógł kliknąć trzy kropki nad postem i wybrać “Edytuj tweet”. Od teraz możemy edytować cały post, chociaż nie można zaktualizować tego, co zostało napisane. Na razie nie wydaje się, aby użytkownicy mogli zmienić grono odbiorców tweeta po jego edycji. Ponadto ta funkcja będzie dostępna wyłącznie dla subskrybentów Twitter Blue.

Nie są jasne takie sprawy jak: jak długo użytkownicy będą musieli edytować tweeta? lub czy Twitter zamrozi retweeety cytatów lub czy możliwość retweetowania? Do tej pory firma zaczęła wdrażać przycisk edycji tylko w wersji desktopowej. W chwili obecnej nie ma wzmianek na temat tego przycisku w wersjach dla iOS.

Poza tym Twitter nadal pracuje nad funkcją Circle, która będzie czymś podobnym do funkcji Bliskich przyjaciół na Instagramie i odnowioną stroną profilu. Kiedy ujrzymy nowe funkcje nie wiadomo.

Nie tylko to jest niejasne, gdyż jak wszyscy wiemy firma przechodzi burzliwy okres, ponieważ dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, planuje kupić całą platformę.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: