Corona-Lockdown w Chinach zagraża dostawom Apple

W poprzednich tygodniach rozprzestrzenianie się Corona Wirusa doprowadziło do coraz to nowszych Lockdownów w większych miastach Chin. Spotkało to nie tylko centrum technologiczne Shenzhen, ale również Shanghai i Kunshan w prowincji Jiangsu we wschodnich Chinach. Wg relacji Heise od ubiegłego piątku na kwarantannie znalazło się ponad 2 miliony osób.

Kunshan ma duże znaczenie dla Apple, ponieważ ma tutaj swoją siedzibę wielu ich dostawców. Chińskie gazety określają to miasto nawet jako „China Hub” dla wielu dostawców branży technologicznej. Ze względu na wszechstronne środki kwarantanny również fabryki musiały wstrzymać produkcję.

Mac Studio I Studio Display

Przez te warunki należy również przypuszczać, że te obostrzenia rozprzestrzenią się na produkty Apple. Analityk Ming – Chi Kuo, który zawsze jest dobrze poinformowany na temat Apple, twierdzi, że produkcja iPhonów w najlepszym razie ruszy pełną parą dopiero końcem kwietnia, początkiem maja.

Apple już teraz ma mieć problemy z dostawami nowego Mac Studio i Studio Display. Podstawowa wersja Mac Studio ma termin na połowę maja lub nawet połowę czerwca. Tak samo długie terminy dostawy dotyczą również Studio Display. Zobaczymy jak Lockdowny w Chinach będą miały wpływ na dostępność innych produktów Apple.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: