Twitter eksperymentuje z kolejną funkcją

Twitter ostatnio bardzo się rozbudowuje. Generalnie bardzo mnie to cieszy, pytanie jednak pojawia się, czy ta rozbudowa nie prowadzi do serwisu przypominającego Facebooka, bo tego bym nie chciał.

Twitter sprawdza możliwości funkcji Twitter eksperymentuje z kolejną funkcją „Unmentioning”

Pracownik Twittera w zeszłym roku udostępnił podgląd niewydanej funkcji, aby umożliwić użytkownikom „odsunięcie się” od rozmowy. Teraz firma w końcu potwierdziła, że pracuje nad nową funkcją „Unmentioning”, która jest teraz dostępna dla niektórych użytkowników. Zgodnie z oficjalnym profilem bezpieczeństwa na Twitterze użytkownicy będą mogli usunąć się z rozmów, gdy zostaną wspomniani przez kogoś innego. Innymi słowy, jeśli użytkownik wspomni o Twoim profilu na Twitterze w tweecie z Twoją nazwą użytkownika, będziesz mógł usunąć wzmiankę o tym tweecie. Chociaż Twoja nazwa użytkownika będzie nadal widoczna w oryginalnym tweecie, nie będzie już zawierać linku do Twojego profilu. Ponadto użytkownicy, którzy usuną się z konwersacji, nie będą już otrzymywać powiadomień o żadnych interakcjach w tym konkretnym tweecie, a także o przyszłych wzmiankach, jeśli ktoś odpowie na tweeta.

W 2020 roku Twitter wprowadził nowe opcje pozwalające użytkownikom ograniczyć, kto może odpowiadać na ich tweety. Firma uzasadniła dodanie tej funkcji jako sposób na „zminimalizowanie niechcianych odpowiedzi i poprawę znaczących rozmów”. Według Twittera nowa opcja usunięcia się z rozmowy jest obecnie wdrażana dla małej grupy użytkowników Twittera. Nie jest jasne, kiedy (lub czy) funkcja zostanie udostępniona wszystkim.

Czy jednak jest to ruch w dobrym kierunku tego nie wiem. Kiedyś należało dobrze przemyśleć to co chce się napisać i liczyć się z konsekwencjami swojej wypowiedzi. Niedługo przejdzie to do historii. Czy Twitter zmienia się na dobre czy jednak idzie w kierunku Facebooka?

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: