Boost Security od Setapp

Setapp to platforma oferująca liczne programy i aplikacje w formie abonamentu. Ma swoich zwolenników i przeciwników, ja zaliczam się do pierwszej grupy. Niedawno Setapp wpadł na pomysł, aby proponować nie tylko pojedyczne programy, ale również tzw paczki, które zawierają parę aplikacji związanych ze sobą tematycznie.

Paczka Boost Security

W związku z fizyczną agresją Rosjan na Ukrainę przybrały na sile również cybernetyczne ataki przeciw ukraińskiemu wojsku i urzędom. Aby chronić się przed tymi atakami, nie tylko w sensie urzędowym, ale również w sensie zwykłego użytkownika, Setapp oferuje rozwiązanie w tym temacie. Paczka Boost Security zawiera 9 aplikacji przeznaczonych do usunięcia lub uniknięcia problemów z bezpieczeństwem naszego systemu. Oto one:

  • Secrets – chroni hasła i prywatne dane

Secrets jest pewnym miejscem do przechowywania danych. Perfekcyjnie nadaje się do pobierania i zachowania danych wrażliwych. Jest to intuicyjna aplikacja wsparta szyfrowaniem PGP.

  • ClearVPN – VPN do każdego zastosowania

ClearVPN jest pierwszym nieskomplikowanym i bezpiecznym VPN dla użytkowników Mac, którzy chcą pozostać anonimowi podczas surfowania po Internecie.

  • Shimo – zarządzanie wieloma połączeniami VPN

Shimo oferuje drobiazgowy panel użytkownika z aspektami bezpieczeństwa z wojskowymi standardami. W zakresie ustawienia, opracowania i prowadzenia połączenia VPN Shimo jest przodującym na rynku programem. Aplikacja stosuje szyfrowanie AES 256 bit. Jest ono certyfikowane przez oficjalne organizacje, międzynarodowe przedsiębiorstwa i przede wszystkim przez wojsko.

  • Pareto Security – sprawdzanie ustawień bezpieczeństwa

Mac posiada wbudowane rozwiązania jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Dzięki tych rozwiązaniom możemy czuć się prawie bezpieczni jeśli chodzi o kradzież danych. Pareto Security sprawdza, czy rozwiązania te są optymalnie wykorzystywane i pokazuje, co można jeszcze poprawić.

  • Ohtipi – szybkie wylogowanie się z kont internetowych

Wpisywanie haseł i wylogowanie się z wielu kont internetowych nastręcza problemów. Nie wylogowanie się z konta, może nam nastręczyć wielu problemów Ohtipi zajmie się tym za nas i będziemy mogli spać bezpiecznie.

  • Step Two – proste uwierzytelnienie dwupoziomowe

Step Two jest bezpiecznym programem do uwierzytelniania dwupoziomowego o minimalistycznym wyglądzie. Dzięki temu programowi takie uwierzytelnianie jest szybkie i nieskomplikowane.

  • CleanMyMac X – przyspiesza i chroni Maca

O tym flagowym programie chyba nie muszę nic mówić. Jest to najlepsze narzędzie na rynku do czyszczenia, optymalizacji i ochrony Maca. Dzięki tej aplikacji możemy zarządzać również naszymi zainstalowanymi programami tj odinstalować niepotrzebne, zaktualizować starsze wersje.

  • Canary Mail – czytasz tylko ważne maile

Email posiadający dobrą strukturę i dający możliwość wysyłania i przechowywania swoich danych bezpiecznie. Aplikacja oferuje szyfrowanie automatyczne jak i manualne.

  • Get Backup Pro – zachowaj tylko ważne dane

W obliczu mnogości danych, którymi codziennie operujemy, niezawodny program do tworzenia Backupu jest na wagę złota. Gen Backup Pro oferuje 4 rodzaje backupów: proste kopie, klony, inkrementalny i wersjonowany backup. Również odzyskanie usuniętych danych nie jest problemem dla aplikacji.

Taki oto pakiet został przygotowany przez Setapp. Myślę, że warto.

macpretorians

Źródło: appgefahren,Setapp

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: