Studio Display – subiektywna ocena użytkownika

Od tygodnia jestem szczęśliwym użytkownikiem Studio Display. Od początku mojej przygody z Apple czyli od 2006r pragnąłem mieć monitor od Apple. Lecz niestety nigdy nie mogłem sobie na to pozwolić. Zawsze zazdrościłem np @dominiklada, że posiada wyświetlacz Apple Cinema Display. Z tego co wiem, dalej działa bez problemu. Potem Apple wydało superdrogie monitory Pro Display XDR, na które niewielu prywatnych użytkowników w ogóle stać. Ostatnio w końcu spełniły się moje marzenia i mogłem sobie pozwolić na Studio Display.

Studio Display – mój monitor od Apple

Monitor przyszedł do mnie jak zwykle bardzo ładnie zapakowany. Co mnie troszkę zdziwiło i zachwyciło, to sposób wyciągnięcia monitora z pudełka. Zawsze, gdy kupowałem iMaca musiałem wyciągać go ze sterty styropianu. Wprawdzie części styropianowe były ładnie dopasowane, ale jednak trzeba się troszkę natrudzić szczególnie przy wkładaniu do pudła (np z powodu sprzedaży). Tutaj jest to wspaniale rozwiązane. Wystarczy odsunąć na boki ścianki pudła, aby wyjąć wyświetlacz.

Po wyciągnięciu do razu zauważyłem coś nowego (no dobra znałem to już wcześniej z obejrzanych filmików na YouTube 😉). Chodzi oczywiście o dziwne wybrzuszenie z tyłu monitora. Jest to na stałe przymocowany kabel zasilający. Czytałem, że niektórzy się oburzali, że Apple „zrobiło z nich niewolników” itp. Mi osobiście to nie przeszkadza. Apple ma tą wtyczkę wciśniętą pod innym kątem, i to jest główny powód tego, że kabel jest na stałe. Takie działanie świadczy tylko o tym, że firma myśli i chce uniknąć problemów w przyszłości, jakie użytkownicy mogliby sprawić wyciągając i wpinając kabel. Splot wygląda na bardzo mocny. Tak samo jak splot metrowego kabla Thunderbolt, który znajdziemy w kartonie. Z tyłu na monitorze znajdziemy 4 porty USB – C. Wybrałem wersję z podstawowym stojakiem, który zapewnia przechył monitora -5% do +25%. Monitor dopasowany jest doskonale. Nie muszę stawiać go na żadnym „podeście”, aby osiągnął odpowiednią wysokość.

Jakość obrazu o jasności 600 nitów jest dla mnie więcej niż bardzo dobra. Zarówno gry jak i filmy zyskały nową jakość. Co do filmów to ich odbiór jest porównywalny do odbioru filmu w kinie. A to dzięki doskonałym 6 głośnikom, jakie znajdują się w monitorze. Najważniejszym parametrem tych głośników nie jest ich głośność, lecz przede wszystkim głębia dźwięku, która sprawia, że czujesz jakby dźwięk otaczał Cię z każdej strony.

Jedynym mankamentem, o którym już pisano wszędzie jest kamera jaką zastosowano, a właściwie jej jakość. Można śmiało powiedzieć, że kamera w obecnym stanie nie posiada żadnej jakości. Jednak jak Apple już informowało, ten problem da się rozwiązać za pomocą aktualizacji. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie trzeba za długo czekać na tą aktualizację. Z drugiej strony nie rozumiem, jak można było wypuścić produkt z tak dużą wadą? Na koniec cena produktu. Są osoby, które kupiły monitor Apple i są strasznie niezadowolone. Mówią, że stosunek ceny do jakości nie jest zadowalający. Nie rozumiem takich osób. Oczywiście, że to dużo pieniędzy za monitor, ale przed zakupem wiedziałem ile kosztuje. Wiedziałem też co ma oferować. I oprócz wspomnianej kamery, oferuje wszystko to o czym była mowa na konferencji. Więc dlaczego miałbym mieć pretensje o stosunek ceny da jakości???

Jestem bardzo zadowolony z tego monitora i gdybym miał jeszcze raz podejmować decyzję, podjąłbym taką samą…KUPUJĘ😀

macpretorians

Jedna myśl na temat “Studio Display – subiektywna ocena użytkownika

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: