Apple Maps jak Janosik

Apple Maps będzie informowało o zagrożeniach w czasie rzeczywistym. Taką możliwość otrzyma poprzez współpracę z HAAS Alert Safety Cloud. Dzięki temu aplikacja Mapy będzie mogła lepiej poinformować użytkowników o nadchodzących problemach na trasie. Wg informacji na stronie HAAS, Apple zyska „wszechstronną i pewną cyfrową platformę ostrzegawczą w zakresie bezpieczeństwo w ruchu drogowym”.

Kierowcy, którzy będą się zbliżać do karetek, straży pożarnej, robót drogowych, placów budowy i innych zagrożeń na ulicy, które zostały uchwycone przez Safety Cloud, otrzymają ostrzeżenie w Apple Maps. Poprawi to bezpieczeństwo kierowców i może to zmniejszyć ryzyko wypadków na drodze. W Apple Maps w wybranych krajach, kierowcy już teraz otrzymują ostrzeżenia o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Lecz dzięki dołączeniu informacji z HAAS Safety Cloud, ostrzeżenia będą o wiele dokładniejsze.

Niestety możliwość ta na razie będzie dostępna tylko w USA. Mam nadzieję, że z czasem zawita również do nas. Mam naprawdę dużą nadzieję, biorąc pod uwagę to, że niedawno samochody Apple „skanowały” nasz kraj, a niedawno pracownicy Apple zaczęli na piechotę „skanować” Wielką Brytanię.

macpretorians

Źródło: macerkopf

2 myśli na temat “Apple Maps jak Janosik

Dodaj własny

  1. Mam szczerą nadzieje że kiedys stanie się realnym możliwość zastąpienia map google mapami apple. Wiele razy dawałem szanse mapom apple i niestety wielu przypadkach się zawiodłem, albo trasa była wyznaczona zupełnie bez sensu, albo wprowadziły na roboty drogowe, albo były nieaktualne, np pokazywały skrzyżowanie a okazywało się że jest tam już od jakiegoś czasu rondo.

    1. Dawno już nie korzystałeś z Apple Maps z tego co piszesz. Zostały ostatnio bardzo poprawione. Jednak muszę przyznać, że jeszcze nie dorównują google maps. Ale to kwestia czasu 😉

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: