DataCever: kontrola wykorzystania danych przez aplikacje

Gdy surfujemy w Internecie, wiele naszych programów chce komunikować się z siecią. Wysyłają i przyjmują dane. Program DataCever umożliwia użytkownikowi nadzór i kontrolę na ruchem internetowym. W taki sposób można ustalić, jakie usługi pożerają najwięcej danych.

DataCever wersja 2

Po instalacji narzędzie znajdziemy w pasku menu. Z tego miejsca nadzoruje ruch internetowy. Obok głównego „włącznika”, przez który decydujemy o głównych ustawieniach, użytkownik może ustawić odpowiednie ograniczenia dla pojedynczych aplikacji. Np jeśli surfujemy poprzez internet mobilny, możemy po prostu zablokować te programy, które najbardziej „zżerają” nam dane. Jeśli nie chcemy zupełnie blokować danego programu, DataCever umożliwia nam ustawienie maksymalnej wartości pobrania dla tej aplikacji.

DataCever może zostać pobrana ze strony producenta, jest nim Sameh Sayed. Dostępna jest wersja darmowa, którą można wypróbować przez 7 dni. Pełna wersja kosztuje 4,99 Euro (23,99 zł). Aplikację znajdziemy również w App Store w tej samej cenie.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: