LuOn nowa jakość inteligentnego domu

LuOn – co to jest zapytacie? Jest to nowy system urządzeń inteligentnego domu. Twórcami tego systemu są Jaromir Kopp (@MacWyznawca), Dawid Olczak (@olczak_dawid) i Emil Borusławski (@emilboruslawski).

Stabilność

Wiadomo, że najważniejszą sprawą w działaniu urządzeń HomeKit to stabilność. Aby ją zagwarantować, w systemie LuOn zostały zaimplementowane dwa sposoby: zarówno komunikacja przewodowa LuLine jak i bezprzewodowa (LuAir). Właśnie te metody komunikacji znajdą się we wszystkich akcesoriach. To zapewni użytkownikowi stabilność w każdym momencie. Np w momencie awarii linii przewodowej, automatycznie włączy się łączność LuAir, a w momencie awarii łączności radiowej zostanie uruchomiony tryb LuLine. LuAir potrafi dogadać się z sieciami Wi-Fi i nie zakłóca ich, ani sieci Wi-Fi nie zakłócają LuAir.

Prywatność i automatyzacja

Obok stabilności główną sprawą każdego urządzenia i jego oprogramowania jest prywatność i bezpieczeństwo. Cała komunikacja z systemem LuOn będzie odbywać się za pomocą standard Apple HomeKit, w przyszłości Matter.

LuOn proponuje LuSketches. Jest to galeria z automatyzacjami. Automatyzacje te są przygotowane przez specjalistów w dziedzinie automatyki i zostały opisane w przystępny sposób.

W LuOn postawiono na integrację sprzętu i oprogramowania. Czyli dokładnie tak jak Apple i tak jak w Apple ogranicza to problemy na linii sprzęt – oprogramowanie do minimum. Kompatybilność będą wykazywały tylko urządzenia zaprojektowane przez LuOn lub jego partnerów (Friends of LuOn). Pierwsze urządzenia mają pojawić się pod koniec bieżącego roku.

Poniżej prezentuję konferencję LuOn, które odbyła się dzisiaj tj 31.03.2022r.

macreptorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: