”CODA” zdobywa Oscara!!!

W nocy odbyło się 94 rozdanie Oscarów. Uroczystość miała miejsce w Dolby Theatre w Los Angeles. Apple miało nadzieję, że zgarnie parę statuetek za film „CODA” i tak też się stało.

Trzy statuetki dla „CODA”

Produkcja Apple otrzymała Oscara za najlepszy film. Jest to pierwszy raz w historii, gdy firma streamingowa zdobywa tą nagrodę. Kolejnego Oscara otrzymał Troy Kotsur za najlepszą rolę drugoplanową. Jest on również pierwszym męskim niesłyszącym aktorem, który otrzymał nagrodę za rolę drugoplanową. Trzecią otrzymała Siân Heder za najlepszy scenariusz adaptowany.

Film opowiada o życiu rodziny niesłyszącej, w której tylko jedna osoba słyszy.

Ruby, dziecko niesłyszących, jest właśnie tą jedyną słyszącą osobą w domu. Kiedy odkrywa zamiłowanie do śpiewania, musi wybrać między obowiązkami rodzinnymi a marzeniami. Zdobywca nagrody głównej i nagrody publiczności na festiwalu Sundance.

macpretorians

Źródło: appgefahren

2 myśli na temat “”CODA” zdobywa Oscara!!!

  1. No bez przesady. Ta chwila, gdy streaming wygrał Oscara będzie pamiętana na zawsze. A że Will zachował się jak przystało na faceta i dał po gębie idiocie, który nie potrafi uszanować kobiety….no to mam nadzieję, że ten głupek zapamięta to i nigdy więcej nie będzie obrażał kobiet.

Leave a Reply